کد مطلب: 81103 تعداد بازدید: ۲۶۸

مدير مدرسه علميه ثامن الحجج«ع» شهرستان پارس آباد:

ماه محرم مهمترین نماد عاشورا است

پنجشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۰:۲۸
خانم زینب دیندار عزاداری در ماه محرم را مهمترین نماد عاشورا خوانده و گفت: بیان ویژگی های اعتقادی و راهبردی امام حسین(ع) در مجالس حسینی، موثر در ترویج جنبه های اصولی و صحیح مکتب ناب محمدی(ص) است.

      به گزارش خانم لیلا صالحی معاون پژوهش مدرسه علميه ثامن الحجج(ع) پارس آباد در نشستی که با موضوع آسیب شناسی مجالس عزاداری با حضور اساتيد، كاركنان، طلاب و دانش آموختگان و عموم خواهران شهرستان در اين مدرسه برگزار شد خانم زينب ديندار مدير مدرسه علميه ثامن الحجج(ع) عزاداری در ماه محرم را مهمترین نماد عاشورا خوانده و گفت: بیان ویژگی های اعتقادی و راهبردی امام حسین(ع) در مجالس حسینی، موثر در ترویج جنبه های اصولی و صحیح مکتب ناب محمدی(ص) است.

 

       وی با اشاره به حوادث و وقایع تاریخ اسلام، حادثه عاشورا را حادثه عظیمی در ابعاد تاریخی، سیاسی و عرفانی دانست.

 

       خانم ديندار عزاداری و برپایی مراسم ماتم در سوگ اولیاء خدا را ریشه در قرآن و سیره نبوی(ص) و امامان(ع) دانسته و افزود: بر اساس دیدگاه عالمان شیعه این عزاداری ها مصداق اظهار دوستی و ارادت به اهل بیت(ع) و تعظیم شعائر الهی و نشانگر فریاد مظلوم علیه ظالم است.

 

       مدیر مدرسه علمیه ثامن الحجج(ع) با اشاره به آسیب های محتوایی و شکلی مجالس عزاداری؛ ترسیم یک جانبه سیمای معصومین (ع)، خرافه زدگی و غلو آمیز شدن عزاداری ها، گسترش دروغ در روضه و مداحی ها، بیان مطالب ذلت آمیز و... را از آسیب های محتوایی مجالس عزاداری خوانده و رواج سبک ها و اشعار، اکتفا صِرف به مداحی در عزاداری ها و...  را از آسیب های شکلی مجالس عزاداری دانست.