کد مطلب: 81089 تعداد بازدید: ۱۸۸

مدرس حوزه علمیه برادران حضرت ولی عصر«عج» گرمی گفت:

محبت ، مقدمه معرفت است

چهارشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۲:۲۹
حجت الاسلام والمسلمین یوسف پیری با تسلیت شهادت حضرت اباعبدالله (ع) و یاران با وفایش ، تولی را از مهمترین ویژگی مومن دانست و افزود: برای ادامه سیره اهل بیت(ع) ، محبت و در ادامه آن، معرفت لازم است چرا که انسان با محبت به معرفت هم می رسد.

       به گزارش خانم سمیه یوسفی معاون فرهنگی مدرسه علمیه حضرت ولی عصر(عج) خواهران گرمی در مراسمی که به مناسبت دهه اول محرم در سالن اجتماعات این مدرسه با حضور  اساتید، کادر و طلاب و عموم بانوان شهرستان برگزار شد حجت الاسلام والمسلمین یوسف پیری مدرس و مبلغ حوزه علمیه برادران ولی عصر(عج) گرمی، با تسلیت شهادت حضرت اباعبدالله (ع) و یاران با وفایش، تولی را از مهمترین ویژگی مومن دانست و افزود: برای ادامه سیره اهل بیت(ع) ، محبت و در ادامه آن، معرفت لازم است چرا که انسان با محبت به معرفت هم می رسد.

  وی با اشاره به اهمیت معرفت داشتن نسبت به اهل بیت(ع) بیان داشت: گریه به تنهایی هیچ وقت انسان را به درجه و شفاعت اهل بیت(ع) نمی رساند لذا برای رسیدن به شفاعت اهل بیت(ع) و بخصوص حضرت امام حسین(ع) لازم است انسان به آموزه های اهل بیت (ع) پایبند هم باشد.

       حجت الاسلام والمسلمین پیری ویژگی دیگر مومنین را اطاعت پذیری از اهل بیت(ع) عنوان کرد و گفت: در زمان حضرت رسول (ص) اکثر مردم به آن حضرت محبت داشتند و اطاعت می کردند لکن با توجه به کاستی معرفت نسبت به اهل بیت آن حضرت، از ائمه معصومین(ع)  اطاعت نکردند و ایشان را تشنه کام به شهادت رساندند.

مدرس حوزه علمیه برادران در پایان تاکید کرد: در عصر حاضر اگر معرفت ما به امام زمانمان کم باشد مطمئنا در زمان ظهور آن حضرت با مشکل اطاعت پذیری مواجه خواهیم شد لذا ما باید از همین الان با امر به معروف و نهی از منکر این واجب فراموش شده را احیا کنیم و خود، خانواده و جامعه خود را نجات دهیم.

از دیگر برنامه های این مراسم معنوی؛ مداحی، سینه زنی، روضه خوانی، قرائت زیارت عاشورا و سوره مبارکه یاسین هدیه به روح حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران با وفای ایشان و پخش احسان در بین شرکت کنندگان بود.