کد مطلب: 81040 تعداد بازدید: ۲۵۴

مؤسس مدرسه علمیه حضرت ولی عصر«عج» گرمی گفت:

معرفت و شناخت حضرت اباعبدالله الحسین«ع» پیمودن راه آن حضرت را هموار می کند

یکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۹:۲۵
حجت الاسلام و المسلمین یدالله صفری با تسلیت شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش، معرفت را مقدمه اطاعت دانست و گفت: معرفت و شناخت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) اثر گریه بر آن حضرت را بیشتر نموده و پیمودن راه آن حضرت را هموار می کند.

    به گزارش خانم سمیه یوسفی  معاون فرهنگی مدرسه علمیه حضرت ولیعصر(عج) گرمی در مراسمی که به مناسبت دهه اول محرم در سالن اجتماعات این مدرسه با حضور اساتید، کادر، طلاب و عموم بانوان شهرستان برگزار شد حجت الاسلام و المسلمین یدالله صفری- امام جمعه و مؤسس مدرسه علمیه ولی عصر(عج) گرمی با تسلیت شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش، معرفت را مقدمه اطاعت دانست و گفت: معرفت و شناخت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) اثر گریه برآن حضرت را بیشتر کرده و پیمودن راه آن حضرت را هموار می کند.

    وی هدف امام حسین (ع) از آمدن به کوفه را، احیای دین مبین اسلام دانست و افزود: بعد از رسول خدا (ص) دین الهی و سنت رسول الله(ص) توسط عده ای دنیا پرست و شکم پرست، از مسیر اصلی خود منحرف شده بود لذا امام حسین(ع) با خروج خود از مدینه برای اصلاح امت رسول خدا(ص) این امر را  تا به روز قیامت ماندگار کرد.

    حجت الاسلام والمسلمین صفری به برداشت های غلط از هدف امام حسین(ع) اشاره کرده وگفت: عده ای شرکت در مراسمات را فقط برای گریه کردن یا پوشیدن لباس مشکی  و... می دانند در حالی که هدف امام حسین(ع) از قیام خود، فراتر از پوشیدن لباس مشکی و گریه کردن بر ایشان بود.

   موسس این مدرسه علمیه برنامه و هدف امام حسین(ع) از آمدن به کوفه را به عنوان یک طرح معرفی کرد و بیان داشت: طرحی که امام حسین(ع) برای حفظ دین اسلام و حضور در کربلا  اجرا کرد، طرحی بود که باید تمام اهل بیت ایشان حضور داشتند تا کامل شود.

   امام جمعه شهرستان گرمی در پایان خاطر نشان کرد: عده ای با عنوان مسلمان در جهت تحریف چهره اسلام گام برداشته اند تا با حرکت های ضد اسلامی، اسلام را دین وحشت و خشن معرفی کنند لذا بر هر مسلمانی واجب است به روش صحیح مبلّغ دین اسلام باشد.

از دیگر برنامه های این مراسم معنوی؛ مداحی، سینه زنی، روضه خوانی، قرائت زیارت عاشورا و سوره مبارکه یاسین هدیه به روح حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران با وفایش و پخش احسان در بین شرکت کنندگان بود. در ضمن برگزاری این مراسمات تا شب عاشورا ادامه دارد.