کد مطلب: 81031 تعداد بازدید: ۲۷۳

مؤسس مدرسه علمیه ولی عصر«عج» گرمی گفت:

ماه محرم بهترین ظرفیت برای شناخت سیره علوی است

یکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۴:۰۴
حجت الاسلام والمسلمین یداله صفری با تسلیت ایام سوگواری ماه محرم، این ماه را ماه تبلیغ سیره حسینی معرفی کرد و گفت: ماه محرم بهترین ظرفیت برای شناخت سیره علوی است.

       به گزارش خانم سمیه یوسفی  معاون فرهنگی مدرسه علمیه حضرت ولی عصر(عج) گرمی در نشستی که به مناسبت استقبال از ماه محرم برگزار شد حجت الاسلام والمسلمین یداله صفری- امام جمعه شهرستان و مؤسس این مدرسه با تسلیت ایام سوگواری ماه محرم، این ماه را ماه تبلیغ سیره حسینی معرفی کرد و گفت: ماه محرم بهترین ظرفیت برای شناخت سیره علوی است.

    وی موفقیت در امر تبلیغ را در سه گام دانسته و اولین گام آن را باور و اعتقاد به معلومات و علومی است که مبلّغ به مردم می گوید. لذا مصنوعی صحبت کردن و عامل نبودن به گفته ها موثر نخواهد نبود بلکه نتیجه عکس هم خواهد داشت.

    حجت الاسلام والمسلمین صفری دومین گام موفقیت در تبلیغ را انتخاب موضوع و اولویت بندی آن قلمداد نموده و خاطر نشان کرد؛ با توجه به نیاز مخاطب باید قدم برداشت تا هدف محقق گردد.

    مؤسس مدرسه علمیه ولی عصر«عج» سومین گام را ارتباط با مخاطب و درک ایشان معرفی کرد و بیان داشت: عده ای از مردم خواسته یا ناخواسته از روحانیون و به طور کلی از کسانی که ایشان را امر و نهی می کنند فرار می کنند. لذا مبلغ موفق کسی است که ارتباط درست با مخاطب را بشناسد و ارائه دهد.

امام جمعه شهرستان گرمی در پایان تاکید کرد: مبلغین باید با تمام توان در امر تبلیغ تلاش کنند چرا که دشمن نخوابیده و با برنامه های خود در جهت منفی معرفی کردن اسلام و بخصوص چهره حضرت اباعبدالله الحسین(ع) است. لذا مبلغ باید بر این باور باشد که نماینده امام عصر(عج) در حفظ و صیانت از اسلام است.

از دیگر برنامه های این نسشت، گزارش معاونت فرهنگی از اعزام مبلغات، بررسی مشکلات مبلغین و.. بود.