کد مطلب: 80507 تعداد بازدید: ۲۲۷

مسؤول جمعيت تعاون اسلامي در مدرسه علميه فاطميه«س» مشگين شهر گفت:

درس اخلاق، شنیدن نکات تازه نیست بلکه باید به مطالب اخلاقی عمل شود

سه شنبه ۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۷:۵۹
حجت الاسلام والمسلمین عليرضا یوسفی در جمع عوامل اجرايي و اساتيد مدرسه علمیه فاطمیه(س) مشگین شهر با اشاره به راهكار هاي رشد معنوی در حوزه های علمیه گفت؛ رشد معنوي تنها در سایه شنیدن نکات اخلاقی نبوده و بلکه باید به مطالب اخلاقي عمل شود.

       به گزارش خانم شهربانو افشاری معاون فرهنگی مدرسه علمیه فاطمیه(س) مشگین شهر - حجت الاسلام والمسلمین عليرضا یوسفی مسؤول جمعيت تعاون اسلامي در نشست اخلاقی كه با عوامل اجرايي و اساتيد اين مدرسه داشت با اشاره به راهكار هاي رشد معنوی در حوزه های علمیه گفت؛ رشد معنوي تنها در سایه شنیدن نکات اخلاقی نبوده و بلکه باید به مطالب اخلاقي عمل شود.

وي کادر و اساتید مدارس علمیه را تربیت کننده اصلی طلبه ها دانسته و افزود: کادر و اساتید باید با تنظیم جلسات منظم اخلاق و تمرین و ممارست، مقدمات و شایستگی تربیت سرباز  امام زمان(عج) را در خود فراهم ساخته و با تمسک به دستورات قرآن و سیره اهل بیت(ع) تحولات معنوی و رشد اخلاقی را در طلاب ایجاد کنند.

حجت الاسلام والمسلمین یوسفی تربیت طلبه پژوهشگر، برگزاری احکام عملی و مرور احکام، جلسه با خانواده طلاب و گزارش روند رشد طلبه به خانواده ها، کارآفرین بار آوردن طلبه، رونق مجالس و مناسبتهای مذهبی، روضه خوان کردن طلبه ها و برگزاری نمازهای جماعت بصورت منظم و ... را بعنوان راهکارهای تربیت طلبه شایسته برشمرد.