کد مطلب: 80492 تعداد بازدید: ۱۵۰

مدیر مدرسه علمیه فاطمیه«س» مشگین شهر:

غدیر، اصل دین است و هرکس غدیر را انکار کند در واقع منکر دین شده است

دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۵:۳۶
خانم فاطمه نعمتی با اشاره به اينكه عصاره تمام ادیان إلهی در دین اسلام جمع شده و با فرمان الهی در واقعه غدیر به امامان معصوم(ع) انتقال یافته است گفت: غدیر اصل دین است و هرکس غدیر را انکار کند در واقع منکر دین شده است.

       به گزارش خانم شهربانو افشاری معاون فرهنگی مدرسه علمیه فاطمیه(س) مشگین شهر- در مراسم عيد غدير كه در سالن اجتماعات مدرسه برگزار شد خانم فاطمه نعمتی مدیر اين واحد آموزشي به تبیین آیه 3 سوره مائده پرداخته و با اشاره به وقایع روز غدیر گفت: اعتقاد برخی فرقه ها که ولی را در سخنان پیامبر(ص) به معنای دوست دانسته و معنای جانشین و سرپرست را انکار می کنند هیچگونه سند منطقی نداشته و بلکه محور سخن رسول خدا (ص) در آن روز بحث امامت و جانشینی امام علی(ع) بوده است.

       وي با معرفی غدیر بعنوان اصل دین، منکر غدیر را منکر تمام ادیان آسمانی دانسته و گفت: عصاره و نتیجه تمام ادیان الهی در دین اسلام جمع شده و با فرمان الهی در واقعه غدیر به امامان معصوم(ع) انتقال یافته است.

       خانم نعمتی وارث غدیر را در عصر كنوني امام زمان (عج) قلمداد نموده و خاطر نشان كرد: فساد و تاریکی جامعه، نتیجه گسستگی ملت ها از این ثقل گرانقدر است چنانکه پیامبراسلام(ص) نیز در حدیث ثقلین این موضوع را بیان داشته اند.

       تأمین بخشی از جهیزیه طلاب نیازمند این مدرسه علمیه، برگزاری مسابقه شاد برای عموم و تجلیل از برگزیدگان این مسابقه و استقبال از پرچم حرم امام علی(ع) از دیگر برنامه های این مراسم بود.