کد مطلب: 80446 تعداد بازدید: ۱۳۶

معاون فرهنگی مدرسه علمیه ولی عصر«عج» گرمی گفت:

غدیر یک واقعه عظیم فرهنگی – سیاسی است

دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۰:۴۲
خانم سمیه یوسفی عيد غدیر خم را معرفی ولایت و امامت حضرت علی (ع) به جهانیان قلمداد نموده و بیان داشت: غدیر، یک واقعه عظیم فرهنگی – سیاسی است.

       به گزارش رابط خبري مدرسه علمیه ولی عصر«عج» گرمی -  خانم سميه یوسفی معاون فرهنگی اين مدرسه در مراسم عيد غدير خم اين عيد را معرفی ولایت و امامت حضرت علی (ع) به جهانیان قلمداد نموده و بیان داشت: غدیر، یک واقعه عظیم فرهنگی و سیاسی است.

       وي مهمترین فلسفه حادثه غدیر خم را اعلان ولایت و امامت ولی خدا در ادامه رسالت رسول خدا و اعلام وجوبتبعیت مردم از ولی خدا و امت از امام دانست و گفت: تبیین غدیر یعنی اینکه همگان حول محور ولایت بچرخند نه جلو افتادن از ولی خدا جایز است و نه عقب ماندن از وی.

       خانم یوسفییکی از معانی تمسک به مقام ولایت را قرار گرفتن در ظِلّ آن مقام دانست و اظهار داشت: مقام ولایت که مقام تولیت امور بر مسلمین و مقام حکومت بر مسلمین است، این است که حکومت، تمسکش به ولایت امیرالمؤمنین باشد و آن عدالتى که امیرالمؤمنین اجرا مى‏‌کرد، این هم به‌اندازه قدرت خودش اجرا کند.

       معاون فرهنگی مدرسه علمیه ولی عصر«عج» با استناد به روایتی از حضرت رسول اکرم (ص) گفت: دوزخ ابدی در عدم پیروی از دستورات امام است لذا دشمنان امیرالمومنین(ع) در دو جهان کرده هایشان بیهوده بوده و  در آتش دوزخ ابدی خواهند بود، به گونه ی که نه از عذابشان کاسته و نه برایشان فرصتی خواهد بود.