کد مطلب: 80421 تعداد بازدید: ۲۴۰

استاد و مشاور حوزه علمیه ثامن الحجج«ع» پارس آباد:

اخلاق و معنویت در چارچوب ازدواج و تشکیل خانواده تکامل می یابد

دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۵۱:۲۶
خانم لیلا علیاری درهمایش ازدواج آسان مدرسه علميه ثامن الحجج (ع ) شهرستان پارس آباد كه در سالن اجتماعات اين مدرسه برگزار گرديد، با اشاره به اهداف ازدواج در منابع دینی گفت: اخلاق و معنویت در چارچوب ازدواج و تشکیل خانواده تکامل می یابد.

       به گزارش خانم سارا جاهد معاون فرهنگی مدرسه علميه ثامن الحجج(ع) شهرستان پارس آباد، درهمایش ازدواج آسان به مناسبت ازدواج آسمانی حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س)، خانم لیلا علیاری استاد و مشاور اين مدرسه، با تأکید بر نکات مهم و حائز اهمیت ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س)گفت: هم کفو بودن آن دو حضرت، آسان گیری و ساده گرفتن در مهریه و جهیزیه و... از بهترین درسها برای جوانان و خانواده های ما می باشد.

       وي با اشاره به اهداف ازدواج در منابع دینی، مهمترین اهداف ازدواج را تنظیم رفتار جنسی، پرورش فرزند صالح، آرامش روانی، گسترش روابط اجتماعی و رشد اقتصادی خوانده و گفت: اخلاق و معنویت در چارچوب ازدواج و تشکیل خانواده تکامل می یابد.

       خانم علیاری با اشاره به عفت ورزی جوانان در جامعه اسلامی خاطر نشان شد:با توجه به آیه33 سوره نور، توصیه اساسی قرآن برای جوانانی که زمینه ازدواج برایشان فراهم نشده است، عفت ورزی است که از مهمترین عبادات معرفی می شود.

       مشاور مدرسه علميه ثامن الحجج(ع) تأكيد كرد: مسأله عفت ورزی نه تنها در دنیای حقیقی بلکه در دنیای مجازی هم باید مراعات گردد.  

      وي به راهکارهای ازدواج آسان اشاره کرده و افزود:از راهکارهای ازدواج آسان می توان به همکاری تمام نهادها برای تشکیل کارگاههای قبل و بعد ازدواج برای انتخاب درست و آگاهی دهی به جوانان، دعوت از خیرین برای ایجاد شرايط و مقدمات ازدواج جوانان، تبلیغ و ترویج ازدواج آسان، تشویق به امر ازدواج با بیان آثار و فوائد ازدواج درست و آگاهانه و تشکیل همایش های ازدواج آسان و ترویج سیره حضرت زهرا(س) اشاره کرد.