کد مطلب: 60979 تعداد بازدید: ۳۸۹

استاد مدرسه علمیه ثامن الحجج«ع» پارس آباد عنوان كرد:

وجه تسمیه ماه رمضان، پاك نمودن دلهای بندگان از غیرخداست

شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۷:۰۷
خانم عظيمه جنگ آرا با اشاره به عوامل گمراهی انسان گفت: وجه تسمیه ماه مبارک رمضان به خاطر این است که خداوند در این ماه دلهای بندگان را از غیر خود تطهير كند.

به گزارش خانم سارا جاهد معاون فرهنگی –تبلیغی مدرسه علميه ثامن الحجج(ع) شهرستان پارس آباد، در سیزدهمین روز از مراسم جزء خواني قرآن در ماه مبارک رمضان، خانم عظیمه جنگ آرا استاد اين مدرسه علمیه با اشاره به عوامل گمراهی انسان گفت: وجه تسمیه ماه مبارک رمضان به خاطر این است که خداوند در این ماه دلهای بندگان را از غیر خود تطهير كند.

وي عامل گمراهی انسان را شیطان و نفس اماره قلمداد نموده و خاطر نشان كرد: انسان بايد از انجام بعضی کارها دوری کند تا بتواند مهر الهی را بدست آورد.

خانم جنگ آرا با اشاره به مراتب چهارگانه طهارت ظاهری و باطنی انسان؛ پاک ساختن ظاهر از آلودگیها، پاک ساختن اعضاء و جوارح از جرم و گناه، پاک ساختن قلب از رذایل اخلاقی و پاک ساختن قلب از غير خدا را از اين موارد بيان كرده و این مراتب را طهارت انبیاء و صدیقین دانست.

استاد حوزه علمیه ثامن الحجج(ع) یکی از فلسفه های روزه را تقوا دانسته و خاطر نشان كرد: براي با تقوا بودن، داشتن یک مصاحب و همنشین خوب موثر است چرا که انسان خوب با انسان خوب همنشین می شود و انسان بد با انسان بد.

وي از نشانه های اهل تقوا را داشتن دوستی با تقوا دانسته و افزود: همنشين با تقوا، روح تقوا و خداترسی را در روح انسان ميدمد چون رفاقت با بندگان مطیع خدا انسان را خدایی می کند.