کد مطلب: 60895 تعداد بازدید: ۵۲۵

کارشناس بهداشت شهرستان پارس آباد عنوان كرد:

روزه ماه رمضان علاوه بر آثار معنوی، اثرات جسمانی بسیار ارزشمندی دارد

چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۳:۵۴
خانم زرين تاج چلبيانلو تغذیه صحیح در ماه رمضان را برای روزه داران ضروری دانسته وگفت: تغذیه صحیح در اين ماه مانند سایر اوقات سال به معنی دو اصل تنوع و تعادل در برنامه غذایی است.

به گزارش خانم سارا جاهد معاون فرهنگی تبلیغی مدرسه علميه ثامن الحجج(ع) شهرستان پارس آباد، در دهمین روز از مراسم جزء خواني قرآن در ماه مبارك رمضان، خانم زرین تاج چلبیانلو کارشناس بهداشت اين شهرستان با تاکید بر تغذیه سالم در اين ماه گفت؛ روزه داری در اين ماه علاوه بر آثار روحی و معنوی، اثرات جسمانی بسیار ارزشمندی دارد.

وي با اشاره به مطالعات متعدد در خصوص نقش موثر روزه داری در بهبود بیماریهای مختلف، خاطر نشان كرد؛ به لحاظ علمي ثابت شده است كه روزه گرفتن برای مبتلایان به چربی خون بالا بسیار مفید است بطوریکه میزان چربیهای نامطلوب خون را تنظیم و موجب افزایش میزان چربی های مفید خون می شود.

       خانم چلبیانلو به اصول تغذیه صحیح در روزه داری اشاره کرده و افزود؛ در طول ماه رمضان رژیم غذایی ما نباید با حالت عادی زیاد متفاوت باشد در واقع تغذیه صحیح در اين ماه مانند سایر اوقات سال به معنی دو اصل تنوع و تعادل در برنامه غذایی است که شامل انواع نان وکروه سبزیجات و... می باشد.

       کارشناس بهداشت شهرستان پارس آباد با تشریح تغذیه سالم در زمان افطار خاطر نشان شد؛ هنگام افطار مصرف غذاهای سبک و مختصر برای افزایش قند خون توصیه می شود و از مصرف آب زیاد و سرد در زمان افطار برای رفع تشنگی باید پرهیز نمود.