کد مطلب: 60595 تعداد بازدید: ۵۰۶

مدير مدرسه علميه فاطميه«س» مشگين شهر گفت؛

تشریفات و تعصب های غلط، عامل اصلي افزایش سن ازدواج جوانان است

پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۷:۲۱
خانم فاطمه نعمتي با اشاره به مسئله افزایش سن ازدواج جوانان گفت؛ تشریفات فراوان و غیر ضروری، چشم و هم چشمی و تعصب های غلط از عوامل اصلي افزایش سن ازدواج جوانان است.

        به گزارش رابط خبري مدرسه علمیه فاطمیه (س)، در كارگاهي كه با موضوع زنان و خانواده با همكاري اين مدرسه علميه در دانشگاه پيام نور مشگين شهر برگزار شد، خانم فاطمه نعمتی مدیر اين مدرسه علميه در جمع دانشجویان با اشاره به مسئله افزایش سن ازدواج جوانان گفت؛ تشریفات فراوان و غیر ضروری، چشم و هم چشمی، تعصب های غلط مثل خواهر بزرگتر و ده ها علت های مصنوعی دیگر از عوامل افزایش سن ازدواج جوانان می باشد.

       وی افزود؛ هیچ منطقی نمی پذیرد به دلیل عذر های واهی نشاط جوانی و پاکدامنی خود را مخدوش کرده و آسیب های جبران ناپذیر روحی و روانی را تجربه کرد.

       خانم نعمتی با توجه به رابطه دختر و پسر و وسوسه های شیطانی گفت؛تجربه نشان داده روابط به یک حد معین و مشخص محدود نبوده و زمان هر چه می گذرد کشش و جاذبه گسترده تر می شود و انسان زمانی به خود می آید که بسیار دیر شده است.

     مدير مدرسه علمیه فاطمیه (س) ایام جوانی را دوران بیداری امیال و گرایش به جنس مخالف قلمداد نموده و خاطر نشان كرد؛ در این ایام احساسات بر جان آدمی سایه انداخته و طبیعی است این نیاز درونی باید بطور صحیح و مطلوب ارضاء شود و تنها راه تأمین درست این نیاز ها ازدواج است.

پرسش و پاسخ پایان بخش اين کارگاه بود.

 

 

.