کد مطلب: 60594 تعداد بازدید: ۳۲۰

در جلسه اولياء پيش دبستاني وابسته به مدرسه علميه فاطميه«س» مشگين شهر عنوان شد:

عدم پای بندی به مسائل شرعی از علت هاي مهم طلاق در جامعه است

پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۳:۰۴
حجاب و پوشش یک حریم عمومی است و انتظار می رود وقتی مردان وارد جامعه می شود امنیت روحی و اخلاقی آنها حفظ شود.

به گزارش رابط خبري مدرسه علمیه فاطمیه(س) مشگین شهر، در جلسه اولیاء پیش دبستانی نورالمهدی وابسته به اين مدرسه علميه، خانم فاطمه نعمتی مدیر مدرسه علمیه فاطمیه(س) با اشاره به آسیب اجتماعی طلاق در سطح شهرستان مشگین شهر گفت؛ یکی از علت های مهم این معضل اجتماعی دور بودن از اخلاق اسلامی و عدم پای بندی به مسائل شرعی می باشد.

      وی با اذعان به اينكه بالا رفتن تعداد زنان مطلقه در جامعه کنونی با به ابتذال کشیده شدن مردان و سست شدن بنیان خانواده ها ارتباطي تنگاتنگ دارد افزود؛ اگر با این معضل اجتماعی مقابله نگردد  دود آن به چشم همه رفته و این آسیب دامن همه ی ما را خواهد گرفت.

        خانم نعمتی با توجه به میل ذاتی جلوه گری و خود نمایی در زنان گفت؛ متأسفانه امروزه این امیال زنان از داخل خانه ها به سطح جامعه راه پیدا کرده و اولین آثار آن گسسته شدن بنیان مقدس خانواده ها بوده است.

         مدیر مدرسه علمیه فاطمیه(س) مشگین شهر با اشاره به آیات و روایات حجاب بيان داشت: بارها در منبر ها و جلسات مذهبی اين آيات و روايات به طرق مختلف بیان شده است اما آنچه که بانوان جامعه ما را از عمل به احکام الهی باز می دارد پیروی از هوا وهوس می باشد.

         وي هدف از حجاب را جلوگیری از خودنمایی و جلوه گری زن دانسته و افزود؛حجاب  و پوشش یک حریم عمومی است و انتظار می رود وقتی پسر خانواده، شوهر یا پدرشما وارد جامعه می شود امنیت روحی و اخلاقی آنها حفظ شود.