کد مطلب: 59811 تعداد بازدید: ۴۰۳

جشن نيمه شعبان در مدرسه علميه فاطميه«س» مشگين شهر برگزار شد

دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۸:۳۲
خانم فهيمه قشمشمي معاون فرهنگي تبليغي مدرسه علميه فاطميّه(س) مشگين شهر از برگزاري مراسم جشن نيمه شعبان در اين مدرسه علميه خبر داد.

          به گزارش خانم فهيمه قشمشمي معاون فرهنگي تبليغي مدرسه علميه فاطميّه(س) مشگين شهر، در مراسمي كه به مناسبت نيمه شعبان در اين مدرسه برگزار شد حجت الاسلام والمسلمین حسن صفری امام جمعه شهر لاهرود با اشاره به اهميت و منزلت شب و روز نیمه شعبان گفت؛ در روایت داریم كه شب نیمه شعبان نیز شب قدر است لذا انجام اعمال نيمه شعبان بسيار با فضيلت مي باشد.

       وي طلاب را به تفكر و غنیمت شمردن لحظات عمر توصيه كرده و افزود؛ بزرگاني كه به مقام هاي معنوي رسيده اند لحظه لحظه زندگیشان را قدر دانسته اند.

        حجت الاسلام والمسلمین حسن صفری با اشاره به اينكه محبت خدا شامل حال انسانها شده و اهل بيت(ع) و پيامبران را وسيله رسيدن به كمالات  قرار داده، افزود؛ انسان بايستي با نيّت پاك تلاش كند و به خدا نزديكتر شود.

       امام جمعه شهر لاهرود با اشاره به اعمال نيمه شعبان گفت؛ شقی ترین افراد هم اگر موفق به انجام این اعمال  شوند خداوند او را سعادتمند می کند.

       وي با اشاره به ویژگی های منحصر به فرد امام عصر(عج)، ياران امام را متشكل از سه  گروه؛ اولي 313 نفر از مؤمنين، دومي ملائکه الله  و سومي را امدادهای غیبی قلمداد نموده و خاطر نشان كرد؛ امام(ع) با بینه و دلیل دین را  به مردم عرضه كرده و مردم با همین دلیل اسلام را خواهند پذیرفت.

مولود خوانی ، قرائت دعای کمیل و زیارت امام حسین ( علیه السلام ) پایان بخش مراسم بود.