کد مطلب: 59806 تعداد بازدید: ۵۴۷

نماینده بنیاد مهدویت استان تهران گفت:

کسب معرفت، اصلی ترین وظیفه نسبت به امام زمان «عج» است

دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۹:۴۲
حجت الاسلام و المسلمین اصغر کریم زاد با اشاره به علت عدم ظهور امام عصر(عج) و سرّ اين غيبت، گفت؛ کسب معرفت اصلی ترین وظیفه مردم نسبت به امام زمان (عج) است.

      به گزارش خانم سیده سکینه میرفضلی مدیر مرکز تخصصی حضرت رسول اکرم(ص) اردبيل، در مراسمي كه با حضور بيش از 300 نفر از طلاب و بانوان شهر در سالن اجتماعات مدرسه به مناسبت میلاد با سعادت حضرت حجت بن الحسن(عج) با موضوع مهدي باوري و مهدي ياوري برگزار شد حجت الاسلام و المسلمین اصغر کریم زاد نماینده بنیاد مهدویت استان تهران با اشاره به علت عدم ظهور امام عصر(عج) و سرّ اين غيبت، گفت؛ کسب معرفت، اصلی ترین وظیفه مردم نسبت به امام زمان (عج) است. 

      وي خاطر نشان كرد: غیبت امام به معنای عدم حضور ایشان نیست؛ بلکه امام در بین مردم حيّ و حاضر و به همه کار آنها واقف است.

      حجت الاسلام و المسلمین کریم زاد اظهار داشت؛ به صراحت می توان گفت جامعه ما رهبر فاضل و دانایی مثل مقام معظم رهبری را دارد و حکومتمان هم بر اساس برنامه های قرآن است اگر قرآن در جامعه پیاده شود همه مشکلات حل خواهد شد.

      نماینده بنیاد مهدویت استان تهران با اشاره به اينكه امام زمان(عج) وقتی ظهور می کند مطابق قرآن عمل كرده و عدالت را در جامعه می گستراند، گفت؛ مشکل اصلی جامعه ما اين است كه امام(ع) یار و یاور نداشته و در مردم نيز خواسته همگانی وجود ندارد برای تحقق این دو امر باید در کارهای فردی و اجتماعی بازنگری کنیم.

      وي خاطر نشان كرد؛ جامعه ما در حال حاضر جامعه دنیا طلب بوده و همه خواسته هایمان برای خودمان است نه برای امام زمان(عج)؛ لذا با این همه تغییرات فرهنگی، جامعه ما جامعه منتظر نيست.

      حجت الاسلام و المسلمین اصغر کریم زاد گذشتن از خواسته ها و دنیای مادی و داشتن جامعه پویا را لازمه ياري امام عصر(عج) دانسته و افزود: تمام اعمال ما از درس خواندن گرفته تا ازدواج، تشکیل خانواده، تربیت فرزند و ... همه باید بوی امام زمانی داشته باشند.

نماینده بنیاد مهدویت تهران امام زمان(ع) را تنها راه رسیدن به خدا دانسته و افزود؛ کسی که غیر از او را بخواهد به هلاکت خواهد رسید.

مولودی خوانی، برگزاری مسابقه، اهدای جوایز و پذيرايي پایان بخش اين مراسم بود.