کد مطلب: 59651 تعداد بازدید: ۱۰۴۴

در آستانه ماه مبارك رمضان برگزار شد

جلسه هم انديشي مديران مدارس علميه خواهران استان اردبيل

پنجشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۷:۳۵
جلسه هم انديشي مديران مدارس علميه خواهران استان اردبيل با هدف برنامه ريزي بهتر براي ايّام ماه مبارك رمضان و نيز بررسي مشكلات مدرسه برگزار شد

به گزارش روابط عمومي مديريت حوزه علميه خواهران استان اردبيل –جلسه همفكري مديران مدارس با هدف بررسي مشكلات مدرسه و نيز برنامه ريزي بهتر براي ماه مبارك رمضان برگزار شد.

      در اين جلسه حجت الاسلام والمسلمين طاهر لطفي مدير حوزه هاي علميه خواهران استان اردبيل با اشاره به اهميت ماه مبارك رمضان گفت؛ در ماه مهماني خدا مديران مدارس بايستي علاوه بر ختم تلاوت قرآن، ختم اجمالي تفسير را نيز در مدارس براي طلاب ، كادر و عموم مردم برگزار كنند.

      وي با اشاره به تغيير مديريت مركز قم، هدف ايشان را طراحي نظام تعليم و تربيت بر اساس نياز جامعه و بخش زنان تلقي كرده و افزود؛ مديران و اساتيد مدارس در اين خصوص نظرات خود را جهت ارسال به مركز  اعلام نمايند تا در تصميم گيري موثر بوده و از جهات مختلف حوزه علميه خواهران را پيش ببرند.

      حجت الاسلام والمسلمين لطفي گفت؛ امروزه با وجود طلاب خواهر، متأسفانه حضور پر رنگ خانم جلسه اي ها در هيأت هاي مذهبي به چشم مي خورد كه سعي و تلاش مديران مدارس را مي طلبد كه با برنامه ريزي و همت مضاعف، دوره ها و كارگاههاي مختلفي را در جهت توانمند سازي طلاب برگزار كنند تا طلاب پاسخگوي نياز جامعه بوده و معارف واقعي اهل بيت(ع) را به مردم برسانند.

      مدير حوزه هاي علميه خواهران استان اردبيل خاطر نشان كرد؛ مردم به دنبال علم و اخلاق هستند لذا اگر ما با معارف اهل بيت(ع) پيش رفته و جلسات پرباري داشته باشيم مردم از طلاب استقبال كرده و در نتيجه خانم جلسه اي ها از هيات هاي مذهبي جمع مي شوند.

      وي افزود؛ مديران مدارس موضوعات و سرفصل هاي مرتبط با مسائل روز جامعه را در اختيار مبلغين قرار دهند تا طلاب در زمان تبليغ مفيد و مؤثر واقع شوند.

      حجت الاسلام والمسلمين لطفي بحث پذيرش و جذب در حوزه هاي علميه خواهران را بسيار مهم دانسته و خاطر نشان كرد؛ با توجه به هزينه سنگين تحصيل طلاب، مديران و عوامل مدرسه تلاش كنند كه طلاب با انگيزه و باهوش را براي تحصيل در حوزه علميه خواهران داشته باشند.

      مدير حوزه هاي علميه خواهران استان با اشاره به اهميت و تأثير حضور طلاب در ميان مردم جامعه گفت؛ مديران محترم مدارس از خانواده طلاب غفلت نكرده و آنها را جهت حضور در جلسه اولياء طلاب، به مدرسه دعوت كرده تا ضمن آشنايي آنها با فضاي حوزه، همكاري لازم را نيز با فزندانشان در امر تحصيل داشته باشند.

      در اين جلسه هر كدام از مديران مدارس به ارائه مسائل مدرسه پرداخته و به تبادل نظر در جهت رفع آن پرداختند.