کد مطلب: 59269 تعداد بازدید: ۳۱۲

مدیر مدرسه علمیه خواهران ثامن الحجج«ع» پارس آباد:

الگو گرفتن از بزرگان و شخصیت هاي مذهبي یکی از راههای مبارزه با فساد است

پنجشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۱:۴۰
خانم زينب ديندار با اشاره به روشهای مفید و موثر در مقابله با آسيب هاي اجتماعي، الگو گرفتن از بزرگان و شخصیت ها را یکی از راههای مبارزه با فساد دانست.

به گزارش خانم سارا جاهد معاون فرهنگی تبلیغی مدرسه علميه ثامن الحجج(ع) شهرستان پارس آباد، در  مراسمي كه به مناسبت هفته عقیدتی سیاسی و گراميداشت روز معلم در سالن اجتماعات این مدرسه برگزار شد خانم زينب ديندار مدير اين مدرسه، با اشاره به روشهای مفید و موثر در مقابله با آسيب هاي اجتماعي، الگو گرفتن از بزرگان و شخصیت ها را یکی از راههای مبارزه با فساد دانست و افزود؛ الگو پذيري از شخصيتهاي برتر مذهبي تاثیرگذاری بسیار زيادي در اين عرصه دارد.

وی ضمن اشاره به تاثیرات تقلید بدون آگاهي گفت: تقلید کورکورانه در امور دینی خوب نیست انسان نباید طوری باشد که هر کس هر چیزی گفت بپذیرد چرا كه الگوهای بد، عامل اصلی انحراف و فساد است.

 خانم ديندار با اشاره به خطبه 160 نهج البلاغه، اولین الگو را پیامبر اکرم(ص) قلمداد نموده و خاطر نشان کرد: ايشان یک الگوی تام و کامل است و خوشبختانه زندگی رسول خدا به صورت دقیق و با جزئیات ثبت شده است که قابل استفاده برای همگان است.

مدير مدرسه علميه ثامن الحجج(ع) با اشاره به زندگانی پيامبران الهی گفت: هر کدام از پیامبران در برهه ای از زمان با امتحان الهی مواجه شده اند كه نحوه برخورد این بزرگواران در مشکلات، الگوی نمونه برای ما انسانها است که چگونه با مشکلات مختلف زندگی مقابله نماييم.

 در پایان این مراسم از مربیان فعال توسط مسئول عقیدتی سیاسی سپاه تجلیل به عمل آمد.