کد مطلب: 59071 تعداد بازدید: ۲۶۰

مدیر مدرسه علمیه خواهران ثامن الحجج«ع» شهرستان پارس آباد :

محبوب ترین جوان نزد خداوند کسی است که زیبایی خویش را برای اطاعت از او قرار دهد

دوشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۳:۳۹
خانم زينب ديندار با اشاره به دوران حساس جوانی گفت: مجبوب ترین جوان نزد خداوند كسي است که جوانی و زیبایی خویش را برای خداوند و اطاعت او قرار دهد و خداوند متعال در نزد فرشتگان به چنین جوانی مباهات می کند.

به گزارش خانم سارا جاهد معاون فرهنگی تبلیغی مدرسه علميه ثامن الحجج(ع) شهرستان پارس آباد، در مراسم عمومی اعیاد شعبانیه و میلاد حضرت علی اکبر(ع) خانم زینب دیندار مدیر اين مدرسه علميه با اشاره به ویژه گی های بارز جوان محبوب در نزد خداوند گفت: جوانی که زیبایی خویش را برای خداوند و اطاعت او قرار دهد محبوب ترین جوان نزد خداوند است و خداوند متعال  در نزد فرشتگان به چنین جوانی مباهات می کند پس وای به جوانی كه شیطان به او افتخار کند.

وی ضمن اشاره به  دوران حساس جوانی، افزود: رفتار های نا به هنجار یک انسان ریشه در دوران جنینی و نوزادی اش دارد که در این میان نقش خانواده از اهمیت ویژه ی بالایی برخودار است.

 

 خانم دیندار دوران جوانی را دوران حساس زندگی دانست و افزود: جوان نگرشی دو سویه دارد یکی احساسی که به خویشتن دارد و دیگری کنجکاوی درباره احساسی که دیگران نسبت به او دارند در این راستا جوان می خواهد خود را بشناسد و به دیگران بشناساند.

 

مدير مدرسه علميه ثامن الحجج(ع) با تأكيد بر اهمیت عمر انسان گفت: عمر انسان در حقیقت یکبار مصرف بوده و لحظه های آن همچون ابر بهاری سریع می گذرد و حتی یک لحظه آن نیز بر نمیگردد.

 

 وي افزود؛ با گذشت دوره حساس جوانی، قدرت و صلابت جوانی از دست رفته و کم کم آدمی به حاشیه زندگی کشیده شده و سر انجام به خاموشی می گراید وکارهایي که انجام داده به او عرضه می شود.

 

خانم ديندار غفلت در زندگي را عامل تباهي عمر انسان دانسته و افزود؛ قبل از آنکه از قافله تکامل عقب بمانیم و صدای اجل مرگ در گوشمان طنین افکند برای آینده ای درخشان و آخرتی آباد تلاش کنیم.