کد مطلب: 59032 تعداد بازدید: ۴۶۹

مشاور مدرسه علمیه خواهران ولیعصر«عج» شهرستان گرمی:

جوانی یعنی بهار زندگی

یکشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۵:۱۲
خانم فاطمه تاری زاده، جوانی را بهار زندگی معرفی کرد و افزود: تمام ایام زندگی انسان ، دارای اهمیت است ولی دوران جوانی، دوران نشاط و شادابی و مثل بهار، گذرا می باشد.

    به گزارش خانم سمیه یوسفی معاون فرهنگی –تبليغي مدرسه علمیه حضرت ولی عصر (عج) شهرستان گرمی- در مراسمی که به مناسبت میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان در مدرسه علمیه خواهران با شرکت طلاب سطح 2 و 3 برگزار شد خانم فاطمه تاری زاده –مشاور و مبلغ مدرسه علمیه حضرت ولیعصر(عج) شهرستان گرمی، با تبریک اعیاد شعبانیه و روز میلاد حضرت علی اکبر(ع) ، جوانی را بهار زندگی معرفی کرد و افزود: تمام ایام زندگی انسان ، دارای اهمیت است ولی دوران جوانی،  دوران نشاط و شادابی و مثل بهار،گذرا می باشد. 

    وي یکی از ویژگی های ایام جوانی را رقت قلب دانست و افزود: در ایام جوانی برخلاف ایام کهنسالی؛ جوان، قلبی رقیق و مهربان دارد و طبق روایات ائمه اطهار(ع) اگر کسی بخواهد به خودسازی بپردازد بهترین ایام دوران جوانی است.

  خانم تاری زاده دومین ویژگی جوان را وظیفه شناسی جوان عنوان داشت و گفت: مهمترین وظیفه جوان، علم آموزی و طاعت و بندگی خدای متعال است چرا که علم آموزی در این دوران همانند حک شدن چیزی روی سنگ  می باشد ولی در ایام کهنسالی علم آموزی به مثابه نوشتن چیزی روی آب است.

مبلغ حوزه علمیه خواهران ویژگی دیگر جوان را بندگی و طاعت خدای متعال دانست و تاکید کرد: هر جوانی وظیفه دارد که حداقل روزانه نیم ساعت برای امام زمان(عج) وقت بگذارد و اگر غیر از این باشد نسبت به آن حضرت بی معرفتی نموده و این در واقع ظلم به آن حضرت است.

 وی در پایان با اشاره به اهمیت معرفت داشتن به امام زمان(عج) بیان داشت: اگر کسی دست در دست امام زمان(عج) بگذارد هیچ وقت گمراه نمی شود و همیشه مورد عنایت خدای متعال و حضرت مهدی(عج) قرار می گیرد.