کد مطلب: 58975 تعداد بازدید: ۲۴۷

امام جمعه شهرستان پارس آباد گفت:

خود سازی و تقویت ایمان، مقدم بر تمامی امور است

شنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۳:۱۸
حجت الاسلام والمسلمين سيد سعيد رشادي با اشاره به عوامل سعادتمندی انسان در دنیا و آخرت گفت: خود سازی و تقویت ایمان، مقدم بر تمامی امور است.

 

 به گزارش خانم سارا جاهد معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علميه ثامن الحجج(ع) شهرستان پارس آباد، حجت الاسلام و المسلمين سید سعید رشادی امام جمعه و رئیس هیات امنا حوزه علمیه ثامن الحجج(ع) پارس آباد در جلسه اخلاق عمومی این مدرسه، با بیان عوامل مغفرت ایمان و تقوا را از عوامل مغفرت و موجب سعادت دنیا و آخرت انسان دانسته و افزود؛ طلاب باید در وهله اول برای خود سازی و تقویت ایمان خود تلاش کرده و آن را در اولویت کارهای خود قرار دهند چرا که ضعف ایمان مانع از ارشاد مردم مي شود.

وی عدم پیروی از انبیا (ع) و ائمه اطهار را یکی از عوامل غفلت معرفی کرد و گفت: پیروی نكردن از اسوه ها و الگوهای قرآنی موجب گمراهی انسان و تعطیلی احکام می شود لذا طلاب موظفند طوری با بصیرت و با قدرت عمل کنند که موجب وهن مردم نشود.

 حجت الاسلام و المسلمين رشادی عفو و گذشت را نیز از عوامل مغفرت دانست و خاطر نشان كرد؛  طلاب باید در همه امور عفو و گذشت داشته و قصاص پيشه نکنند و با گذشت، راه انبیاء و روش آنان را پیش بگیرند.

رئیس هیات امنا حوزه علمیه ثامن الحجج(ع)؛ قرض دادن به مردم، جهاد کردن در راه خدا و عبادت را از تقویت ایمان و از عوامل مغفرت دانست و افزود؛ بایستي عوامل تقویت ایمان را شناخت و در جهت تقویت آن گام برداشت.