کد مطلب: 58974 تعداد بازدید: ۴۹۰

مدرس حوزه علميه گفت:

یادگیری سواد رسانه ای یک ضرورت است

شنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۷:۴۲
حجت الاسلام والمسلمین اسفندیار معتمد، در اهمیت فراگیری مهارت رسانه ای گفت: برای مصون ماندن از آسیب های فضای مجازی یادگیری سواد رسانه ای امروزه یک ضرورت است.

     به گزارش خانم رقیه یوسفی– معاون فرهنگی تبلیغی مدرسه علمیه الزهراء(س)  شهرستان خلخال- در اولین نشست پژوهشی سواد رسانه ای که در راستای ارتقای تبلیغی طلاب برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین اسفندیار معتمد مدرس حوزه علمیه با اشاره به اهمیت یادگیری مهارت  رسانه ای گفت: برای مصون ماندن از آسیب های فضای مجازی یادگیری سواد رسانه ای امروزه یک  ضرورت است.

         وی در ادامه به اهداف آموزش سواد رسانه ای اشاره کرده و بیان داشت:  هدف اصلی  آموزش سواد رسانه ای این است که مخاطبان ارتباطات جمعی در فرآیند انتقال و کسب اطلاعات در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی حضور موثر داشته باشند.

      حجت الاسلام والمسلمین معتمد با اشاره به اهمیت فضای مجازی گفت: غفلت از فضای مجازی به معنای تهدید عقاید و ارزشهای یک جامعه دینی می باشد  و طلاب باید با شناسایی شبهات مطرح شده در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در صدد پاسخ گویی بر شبهات  در مجالس و محافل باشند.  

      مدرس حوزه هاي علمیه در ادامه به تاثیر رسانه در تحکیم خانواده اشاره نموده و خاطر نشان کرد: امروزه تاثیر رسانه و فضای مجازی در خانواده ها به گونه ای است که تحکیم ارتباط خانوادگی و پایداری کانون خانواده و سست شدن بنیان خانواده ها به نحوه استفاده و میزان حضور اعضای خانواده  در این فضا بستگی دارد.