کد مطلب: 58771 تعداد بازدید: ۳۹۳

مدير اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گرمی گفت:

ماه شعبان ، ماه تصفیه روح است

دوشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۰:۵۷
حجت الاسلام والمسلمين حميد بهاری ، با تبریک اعیاد شعبانیه ، این ماه را ماه تشخیص عفونتهای روحی دانست و گفت: در این ماه با دعا و ندبه به درگاه الهی می توان به تصفیه روح دست یافت.

 

به گزارش سمیه یوسفی- معاون فرهنگی حوزه علمیه حضرت ولی عصر (عج) شهرستان گرمی-  در مراسمی که به مناسبت میلاد امام حسین(ع) ، امام سجاد (ع) و حضرت ابوالفضل(ع) در حوزه علمیه خواهران با شرکت طلاب سطح 2 و 3 برگزار شد ، حجت الاسلام والمسلمين حمید بهاری مدير اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گرمی با تبریک اعیاد شعبانیه ، این ماه را ماه تشخیص عفونتهای روحی دانست و گفت: در این ماه با دعا و ندبه به درگاه الهی می توان به تصفیه روح دست یافت.

   وي در ادامه، ماه شعبان را ماه برکت و منسوب به حضرت رسول اکرم (ص) دانست و افزود: هرکس در این ماه ، روزه بگیرد، صدقه دهد، استغفار کند ، مناجات شعبانیه را بخواند و..... مشمول شفاعت حضرت رسول اکرم(ص) می شود.

    حجت الاسلام والمسلمين بهاری ماه شعبان را ماه آزمایش الهی دانست و گفت : در این ماه خداوند بندگانش را با اذکار و روزه و.... آزمایش می کند تا خالص برای ورود به ماه رمضان شود.

مدير اداره تبليغات اسلامي گرمي به مقام حضرت عباس(ع) اشاره کرد و اظهار داشت: حضرت عباس (ع) ، الگوی همه مسلمانان در پای بندی به دین می باشد. لذا باید از آن حضرت ، وفاداری به دین، وفاداری به نشرتعالیم دینی، وفا به عفت و حیا را بیاموزیم.

   وي در تبیین کشتی نجات بودن امام حسین(ع) گفت: همه ائمه (ع) نور واحد هستند و همگی ایشان چراغ هدایت می باشند، اما شرایط زمانه باعث می گردید تا جنبه ای از شخصیت آنان تجلی پیدا کند. اما اینکه امام حسین(ع) کشتی نجات و چراغ هدایت است باید گفت که موقعیت و شرایط امام حسین(ع) یک موقعیت ویژه بود و در آن شرایطی که بنی امیه توانسته بود با تبلیغات مسموم، چهره اسلام را واژگون کند امام (ع) توانست هم اسلام را نجات دهد و هم تمام ابعاد اسلام واقعی را در عمل برای جهانیان ترسیم نماید.

   حجت الاسلام والمسلمين بهاری در پایان گفت: واقعه عاشورا و امام حسین(ع) چراغ راهی شد که حقیقت جویان در پرتو آن بتوانند خود را از گمراهی، ظلمات و نادانی نجات دهند . لذا با توسل به مسیر هدایتگری امام حسین(ع) و سایر ائمه (ع) باید خود و جامعه را از نابود شدن در گرداب جهالت نجات دهیم .

از دیگر برنامه های اجرا شده در این مراسم معنوی ، قرائت مناجات شعبانیه در طول ماه شعبان به صورت مستمر می باشد.