کد مطلب: 58769 تعداد بازدید: ۳۶۶

مدير حوزه علميه خواهران ثامن الحجج«ع» پارس آباد:

شعبان ماه قسمت، غفران، جبران و شفاعت است

دوشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۲:۱۲
خانم زينب ديندار مدیر حوزه علمیه ثامن الحجج(ع) شهرستان پارس آباد با تاکید بر فضیلت ماه مبارک شعبان گفت: با توجه به روایات ائمه اطهار (ع) شعبان ماه قسمت، غفران، جبران و ماه شفاعت است.

به گزارش خانم سارا جاهد معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علميه ثامن الحجج(ع) شهرستان پارس آباد، ، در مراسم عمومی اعیاد شعبانیه خانم زینب دیندار مدیر اين مدرسه علميه با اشاره به فضيلت ماه شعبان آن را ماه بسیار شریفی قلمداد نموده و گفت؛ با توجه به روایات ائمه اطهار (ع)، شعبان ماه قسمت، غفران، جبران و ماه شفاعت است. پیامبراكرم(ص) روزه اين ماه را به ماه رمضان وصل می کرد به همين خاطر ماه شعبان نسبتش به سید انبیا داده می شود.

وی ابعاد زندگی ائمه اطهار (ع) را در سه بُعد اساسی؛ مقامات خاص ایشان، زندگی بومی اهل بیت (ع) و گذشت، عفت، غیرت و خدا دوستی آنان بيان كرد و افزود؛ رهروان راه ائمه اطهار باید از اين ابعاد الگو گرفته و از سبک زندگی اهل بیت (ع) تاسی نمایند.

 خانم ديندار حاضر و ناظر دانستن خداوند در تمامی ابعاد زندگی انسان را يكي از نماد های خدا ترسی عنوان كرد و گفت؛ انسان باید بداند که خداوند بر تمامی کارهای او آگاه است و در همه جا خداوند متعال حاضر و ناظر می باشد لذا انسان بايد همیشه مراقب اعمال و حرکات و سکنات خود باشد.

مدير حوزه علميه خواهران ثامن الحجج(ع) با اشاره به الگوهای رفتاری و تربیتی بزرگان دین گفت: انسان باید سبک زندگی اسلامی را از بزرگان دین آموخته و آن را بکار بگیرد به طوری كه گاندی رهبر نهضت ضد استعماری هندوستان اذعان کرد من از سبک زندگی امام حسین (ع) تقلید کرده و ایشان را الگوی خود در زندگی قرار داده ام.