کد مطلب: 55966 تعداد بازدید: ۳۴۵

امام جمعه شهرستان گرمی گفت:

دفاع از دین در جنگ نرم ، ضروری است

شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۷:۲۰
حجت الاسلام والمسلمین ید الله صفری، مبلغان و مبلغات را به عنوان مشاوران دفاعی معرفی کرد و افزود: در عصری که دشمن روز به روز بر امکانات انحرافی خود برای نابودی جوانان و نوجوانان ما می افزاید لذا بر همگان دفاع از دین، ضروری است.

به گزارش خانم سمیه یوسفی–معاون فرهنگی تبلیغی مدرسه علمیه حضرت ولی عصر (عج) شهرستان گرمی- در نشست تخصصی مبلغان و مبلغات که با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه علمیه برادران در اداره تبلیغات اسلامی برگزار شد حجت الاسلام والمسلمین یدالله صفری امام جمعه این شهرستان، با تسلیت ایام سوگواری حضرت زهرا(س) و تبریک دهه فجر، مبلغان و مبلغات را به عنوان مشاوران دفاعی معرفی کرد و افزود: در عصری که دشمن روز به روز بر امکانات انحرافی خود برای نابودی جوانان و نوجوانان ما می افزاید لذا بر همگان دفاع از دین، ضروری است.

      وی در ادامه مبلغان و مبلغات را به عنوان پرچمداران دین مقدس اسلام معرفی کرد و بیان داشت: مبلغین اگر بخواهند به عنوان پرچمداران دین مقدس اسلام در جهان موفق باشند باید اتحاد داشته و کار جمعی انجام دهند، در حالی که دشمن اتحاد در باطل دارد .

    امام جمعه شهرستان با اشاره به اهمیت فضای مجازی گفت: از فضای مجازی غفلت نکنیم و با شناسایی شبهات مطرح شده در فضاهای مجازی، در صدد پاسخ گویی بر شبهات  در مجالس و محافل باشیم.  

      در ادامه نشست حجت الاسلام والمسلمین مهدی ستوده –مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان اردبیل- انقلاب اسلامی را به عنوان انقلابی مقتدر معرفی کرد و بیان داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران در مقابل هجمه های دشمنان جهان اسلام ایستاده و هر روز بر اقتدار آن می افزاید اما دشمنان همیشه در کمین هستند که در صدد ضربه زدن به نظام می باشند.

     مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان، با اشاره به نقشه های متعدد دشمنان اسلام بیان داشت: دشمنان اسلام از هر فرصتی برای ضربه زدن به کشور اسلامی ایران استفاده می کنند از جمله تلاش های دشمن در خانواده که با پخش و انتشار فیلم و محتواهای بی بند و بار و بی قانون، خانواده مسلمان را دچار تنش و اضطرار می کنند که در نتیجه منجر به از هم پاشیدگی آنها می شود.

       وی در ادامه علت اصلی اختلاف در خانواده ها را، اشتغال در فضای مجازی دانست و افزود: فضاهای مجازی با اهداف متعددی از جمله وارونه سازی ارزش ها، باورسازی و باورسوزی، الزام به شهرنشینی، سیاه نمایی، شکستن قبح از ارزش های ناموسی وارد اقشار مختلف جامعه اسلامی شده اند.

       حجت الاسلام والمسلمین مهدی ستوده، سیاست غرب را حضور در جنگ نیابتی دانست و گفت: هدف داعش ایران اسلامی است، که رهبر معظم انقلاب اسلام حضرت آیت الله خامنه ای(حفظه الله) متوجه این هدف دشمن شدند و فرمودند: که باید در سوریه و عراق با دشمن مبارزه شود تا از ادامه حرکت تهاجمی دشمنان جلوگیری شود.

       وی در پایان بیان داشت: انقلاب اسلامی به نام روحانیون است و دشمن می خواهد با اختلاف افکنی بین روحانیون و قشر مردم به اهداف خود برسد که اگر روحانیون سقوط کنند انقلاب سقوط خواهد کرد.