کد مطلب: 55960 تعداد بازدید: ۲۱۲

امام جمعه و موسس مدرسه علمیه خواهران شهرستان گرمی گفت:

دهه فجر ، دهه اقتدار ملت ایران اسلامی است

شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۹:۴۱
حجت الاسلام والمسلمین يدالله صفری با تبریک پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، دهه فجر را دهه اقتدار و رهایی از مستعمری آمریکا دانست و افزود: قبل از انقلاب اسلامی، ما مستعمری آمریکا بودیم به اندازه ای که لایحه کاپیتولاسیون در مجلس ما تصویب می شد.

به گزارش خانم سمیه یوسفی–معاون فرهنگی حوزه علمیه حضرت ولی عصر (عج) شهرستان گرمی- حجت الاسلام والمسلمین یدالله صفری –امام جمعه و موسس حوزه های علمیه خواهران و برادران حضرت ولیعصر(عج) شهرستان گرمی –در همایشی که با مشارکت حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) خواهران با حضور اساتید ، کادر ، طلاب سطح 2 و 3  و حوزه بسیج خواهران در سالن حافظ برگزار شد با تبریک پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ، دهه فجر را دهه اقتدار و رهایی از مستعمری آمریکا دانست و افزود: قبل از انقلاب اسلامی ، ما مستعمری آمریکا بودیم به اندازه ای که لایحه کاپیتولاسیون در مجلس ما تصویب می شد ، آمریکایی ها برای ورود به ایران ، حق توحش می گرفتند و حاکم بی کفایت ما هم هیچ مقاومتی در مقابل این همه بی حرمتی های غرب نداشت .

وی در ادامه به اقتصاد ایران قبل انقلاب اشاره کرد و بیان داشت: ایران در فقر مطلق به سر می برد نفت ایران فقط خرج اسرائیل و آمریکا می شد با این همه ، حاکم منفور ما از آمریکا حمایت می کرد.

حجت الاسلام صفری از جمله حوادث بعد انقلاب را شروع توطئه ها دانست و اظهار داشت: از جمله توطئه های دشمن شکسته خورده بعد انقلاب، تحریم علیه ایران بود طوری تمام حرکات، معاملات، رفتارهای ما با سایر کشورها تحریم شده بود که مانند شعب ابی طالب شده بودیم. دریغ از یک حمایتی و... .

امام جمعه شهرستان گرمي دومین توطئه دشمن بعد از انقلاب را، حمله نظامی با حمایت تقریبا 80 کشور از عراق عنوان داشت و گفت: در آن زمانی که ایران توسط یک عده جوانان انقلابی که هیچ سمت اداری نداشته اند اداره می شد صدام به دستور آمریکا دست به حمله نظامی زد تا ایران مجروح بعد انقلاب را از پای در آورد ولی این انقلاب قرار نبود که از پای درآید و خداحافظ ایران اسلامی بود و همان شد که خدا می خواست.

موسس حوزه علمیه خواهران به ایران اسلامی مقتدر اشاره کرد و بیان داشت : همان ایرانی که قدرت درست کردن حتی  یک سیم خار نداشت الان قادر است موشکی با برد 3 هزار را بسازد. طوری که اسرائیل و آمریکا با آن همه خواب های بی تعبیر ، در زیر موشک ایران قرار دارد.

حجت الاسلام صفری عزت ایران را در سایه اسلامی بودن آن دانست و گفت: برخی ایران منهای اسلام را ادعا می کنند در حالی که باید گفت اگر اسلام نبود ایران به چنان عزتی که الان دارد هرگز نمی رسيد، اگر اسلام نبود فرهنگ شهادت نبود ، اگر اسلام نبود کاستی هایی داشتیم که با هیچ درمانی ترمیم نمی شد.

وی در پایان گفت: برای حفظ اقتدار و عزت ایران اسلامی به هوش باشیم و در غفلت فرود نرویم و ناخواسته کمک کار دشمن نباشیم. باید با بصیرت و آگاهی در مقابل جنگ نرم دشمن مقاومت کنیم و از حالت دفاع درآییم و حالت هجوم و تبلیغ فرهنگ اسلامی را داشته و بدانیم که وعده الهی قطعی است که حق همیشه پیروز است.

از دیگر برنامه های اجرا شده در این همایش تجلیل از فعالان قرآنی، غبارروبی مزار شهدا بود.