کد مطلب: 33675 تعداد بازدید: ۶۲۶

مدرّس حوزه های علمیه شهرستان خلخال گفت:

استفاده صحیح ازکتاب های مرجع، قدم اول در تحقیق ومطالعه است

چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۹:۰۱
حجت الاسلام والمسلمین هادی اخگری در اهمیت استفاده از کتابهای مرجع و نقش آن در فهم درست علوم دینی در حوزه های علمیه گفت: قدم اول در تحقیق و مطالعه استفاده صحیح ازکتاب های مرجع است.

          به گزارش کلثوم احمدی معاون فرهنگی - تبلیغی حوزه علمیه الزهراء(س) خلخال، حجت الاسلام و المسلمین هادی اخگری از اساتید برجسته حوزه در نشست آشنایی با کتاب معجم الوسیط که به مناسبت هفته کتابخوانی برگزار شده بود استفاده از کتابهای مرجع و نقش آن در فهم درست علوم دینی را بسیار مهم خوانده و گفت: قدم اول در تحقیق و مطالعه در دروس حوزوی استفاده صحیح  ازکتاب های مرجع است.

          وی یکی از کتابهای مرجع و ارزشمند در حیطه ادبیات عرب را کتاب معجم الوسیط معرفی کرده و خاطر نشان کرد: تنظیم منطقی و دامنه و گستره به صورت منظم، بیان معانی مختلف لغات و به آسانی قابل دسترس بودن از جمله ویژگی های مهم این کتاب می باشد.

          حجت الاسلام و المسلمین اخگری در بیان شیوه کار با  این کتاب گفت : طلاب برای پیدا کردن مقصود یک کلمه می بایست ریشه و حروف اصلی کلمه و معانی مختلفی که این مرجع برای هر کلمه در نظر گرفته است را مد نظر قرار دهند.

          مدرّس برجسته ادبیات عرب برخی از ویژگی های کتاب معجم الوسیط را اشاره به معانی مختلف کلمه، لازم یا متعدی بودن فعل، مصادر و کاربرد داشتن در باب های ثلاثی مزید قلمداد نمود.