کد مطلب: 33673 تعداد بازدید: ۴۲۶

امام جمعه شهرستان خلخال گفت:

گناه شیرینی حب اهل بیت«ع» را از بین می برد

چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۵:۴۶
حجت الاسلام والمسلمین امیر رشتبری امام جمعه شهرستان خلخال با اشاره به آفات گناه در راه عبودیت و بندگی گفت: گناه شیرینی حب اهل بیت(ع) را از بین می برد.

          به گزارش کلثوم احمدی معاون فرهنگی – تبلیغی حوزه علميه الزهراء(س)شهرستان خلخال، «حجت الاسلام والمسلمین امیر رشتبری» امام جمعه و رئیس هیات امناء این مدرسه علمیه، در نشست اخلاقی،با اشاره به آفات گناه در راه عبودیت و بندگی گفت: گناه شیرینی حب اهل بیت(ع) را از بین می برد.

          وي با تشریح چگونگی ارتکاب انسان به گناه گفت: گناه بدون مقدمه انجام نمی شود اگر نفس اماره و وهم و خیال و غضب و شهوت، ذهن و تفکر انسان را مدیریت کنند بی شک قدم بعدی ارتکاب گناه است.

         حجت الاسلام والمسلمین رشتبریبه نقش شیطان در انجام دادن گناه اشاره کرده و خاطر نشان كرد: شیطان ذهن و تفکر انسان را با گناه جلا داده و خیلی نرم و آهسته و با جلب نظر انسان به حب دنیا، انسان را به انجام گناهان دعوت می کند.

         امام جمعه شهرستان خلخال در پایان به آفات گناه در زندگی دنیوی و اخروی اشاره كرده و  آثار آن در زندگی انسان را عدم استجابت دعا،از بین بردن شیرینی عبادت و بندگی، سلب نعمت و پوچ شدن اعمال نيك دانست.