کد مطلب: 33672 تعداد بازدید: ۶۳۷

كارشناس طب سنتي عنوان کرد:

مقدمه رسیدن به روح سالم، تغذیه سالم و جسم سالم است

چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۲:۲۴
حجت الاسلام والمسلمین سید امان ا له میرزایی - کارشناس طب سنتی با اشاره به نقش مهم طب سنتی درسلامت روح و روان گفت: مقدمه رسیدن به روح سالم وملکوتی، تغذیه سالم و جسم سالم می باشد.

         به گزارش کلثوم احمدی معاون فرهنگی - تبلیغی حوزه علميه الزهراء(س) شهرستان خلخال، حجت الاسلام والمسلمین سید امان اله میرزایی –كارشناس طب سنتي در نشست سبک زندگی حسینی با رویکرد طب سنتی با اشاره به نقش مهم طب سنتی درسلامت روح و روان گفت: مقدمه رسیدن به روح سالم وملکوتی، تغذیه سالم و جسم سالم می باشد.

          وي طب سنتی را "طب الصحه" ياد كرده و افزود: طبی که بیش از آن که بر درمان تأکید کند، بر سلامتی و پیشگیری تأکید می کند و اصرار دارد که طبیعت و مزاج  افراد باید شناسایی شده و تغذیه بر اساس طبع و مزاج صورت گیرد.

          حجت الاسلام والمسلمین میرزاییبا اشاره به نقشه های پلید غرب و دشمنان اسلام در برنامه غذایی مسلمانان خاطر نشان کرد: رواج بیش از اندازه مصرف فست فودها در بین خانواده ها و افراد جامعه، باعث افزایش کم تحرکی‏، بیماری های مزمن روحی و روانی از جمله عدم آرامش و افسردگی و استرس شده است.

          كارشناس طب سنتيبا اشاره به رشد صعودی بسیاری از بیماری ها ازجمله سرطان‏، دیابت، سکته های قلبی و... اذعان داشت: امروزه  سن بیماریها روند نزولی داشته و بسیاری از این بیماریها تا سن 18 سالگی کاهش پیدا کرده است.

          وي در پایان به پرسش های مطرح شده طلاب با توصیه هایی از طب سنتی و دمنوش های گیاهی پاسخ دادند.