کد مطلب: 33670 تعداد بازدید: ۲۴۷

امام جمعه شهرستان خلخال عنوان كرد:

رسیدن به قله رفیع کمالات بدون دوستی اولیاء الهی ممکن نیست

چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۷:۵۹
حجت الاسلام والمسلمین امیر رشتبری امام جمعه شهرستان خلخال با اشاره به اهمیت حب اهل بیت(ع) گفت: رسیدن به قله رفیع کمالات معنوی و انسانی بدون دوستی اولیاء الهی ممکن نبوده و پذیرش اعمال یک مسلمان در گرو محبت و ولایت اهل بیت(ع) می باشد.

          به گزارش کلثوم احمدی معاون فرهنگی - تبلیغی حوزه علميه الزهراء(س) شهرستان خلخال، «حجت الاسلام والمسلمین امیر رشتبری» امام جمعه و رئیس هیات امناء این مدرسه علمیه، در نشست اخلاقی، با اشاره به اهمیت حب اهل بیت(ع) گفت: رسیدن به قله رفیع کمالات معنوی و انسانی بدون دوستی اولیاء الهی ممکن نبوده و پذیرش اعمال یک مسلمان در گرو محبت و ولایت اهل بیت(ع) می باشد.

          وي با هدف تشریح حب اهل بیت در زندگی دنیوی و اخروی انسانها افزود:عشق و محبت  به اهل بیت(ع) زمینه ساز عشق به خداوند است و دوست داشتن اهل بیت پیامبر(ص) مهر ورزیدن به ارزش های والای الهی می باشد.

          حجت الاسلام والمسلمین رشتبری با اشاره به نقش تقوا و عمل در نشان دادن محبت به اهل بیت(ع) خاطر نشان کرد:دوست داشتن اهل بیت عصمت و طهارت(ع) تقوای الهی و دلی پاک مي خواهد و شیدای اهل بیت(ع) باید دوستی خویش را در عمل نشان دهد وگرنه علاقه ظاهری نمی تواند چندان تاثیری در زندگی انسان داشته باشد.

       امام جمعه شهرستان خلخال به برکات حب اهل بیت(ع) در زندگی دنیوی و اخروی اشاره کرده و از آثار مهم محبت به اهل بیت(ع)؛ محشور شدنبا اهل بیت(ع) در روز قیامت،دادرسی در سخت ترین لحظات، قبولی کارهای نیکو رسیدن به مقام شهید را دانست.