کد مطلب: 33669 تعداد بازدید: ۵۵۷

مدرّس حوزه علميه خواهران ثامن الحجج«ع» پارس آباد:

دور ماندن از رهنمودهای قرآن عامل اصلی بحرانهای روحی و روانی است

چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۹:۲۴
مهناز لطفي با اشاره به الگوهای معرفی شده در قرآن و کلام معصومین(ع)، دور ماندن از رهنمود های قرآن و اهل بیت(ع) را عامل اصلی بحران های روحی و روانی جامعه دانست.

          به گزارش «سارا جاهد»  معاون فرهنگی – تبلیغی حوزه علميه ثامن الحجج(ع) شهرستان پارس آباد - « مهناز لطفی» استاد اين مدرسه علميه با اشاره به الگوهاي معرفي شده در قرآن و كلام معصومين(ع)، دور ماندن از رهنمودهاي قرآن و اهل بيت(ع) را عامل اصلي بحران هاي روحي و رواني قلمداد نمود.

          وي با تشريح عوامل بحرانهای روحی و روانی در جامعه اسلامی افزود: در جامعه اسلامی دور مانده از رهنمودهای قرآن و مکتب اهل بیت (ع)، زمینه­ ی بروز بحرانهای روحی و روانی فراهم است لذا با پیدا کردن فرامین قرآن و رهنمود اهل بیت(ع) تا حدودی می توان به مقابله با این بحرانها پرداخت.  

          لطفي با هدف آشنایی با تعلیم و تربیت اسلامی گفت: اهل بیت(ع) مصداق بارز انسانیت و اخلاق بوده و خداوند لطف و محبت خود را نسبت به بشر، با فرستادن پیامبر(ص) و ائمه (ع) ثابت کرده است كه مسلمانان باید از این گنجینه معرفت به نحو احسن استفاده نمايند.

          استاد حوزه با بیان علل انحراف جامعه مسلمین خاطر نشان كرد: در جامعه اسلامی که قرآن و روایات معصومین(ع) مهجور مانده باشد و امت اسلامی دنبال نسخه پیچی از غرب باشند ارزشها به ضد ارزش و ضد ارزشها به ارزش تبدیل خواهد شد.

          وي ضمن اشاره به راههای اخلاقی ماندن و اخلاقی زیستن افزود: دور ماندن از آلودگی، پرهیز از لقمه حرام و مأنوس شدن با انسانهای شایسته از راههای خوب بودن و خوب ماندن است که با تبعیت از آیات قران کریم و اهل بیت(ع) فراهم می گردد.