کد مطلب: 33666 تعداد بازدید: ۵۹۰

مدیر حوزه علمیه خواهران ثامن الحجج«ع» پارس آباد عنوان کرد:

مطالعه نظامند و هدفمند، نیاز جامعه ی اخلاقی محور است

چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۰:۴۴
زینب دیندار مطالعه نظامند و هدفمند را نیاز جامعه مطلوب دانسته و گفت: جامعه ی اخلاقی محور، نیاز به مطالعه نظامند و هدفمند دارد.

          به گزارش «لیلا صالحی»  معاون پژوهش حوزه علميه ثامن الحجج(ع) شهرستان پارس آباد، «زینب دیندار» مدیر این مدرسه علمیه با اشاره به ویژگی ­های جامعه­ ی اخلاقی محور، مطالعه را نیاز ضروری جامعه­ ی مطلوب دانسته و گفت: با مطالعه می توان ضمن شناسایی فضایل اخلاقی و ترویج آن، ریشه­ های رذایل اخلاقی را در جامعه خشکانده و زمینه ی حرکت به سوی جامعه ی اخلاقی محور را فراهم کرد.

          وی با هدف بیان علل رذایل اخلاقی افزود: جامعه ما با اینکه اخلاقی و دینی محور است اما تا حدودی از اخلاق دینی و مدینه فاضله به دور افتاده است و اختلاس، ریاکاری، عدم مسئولیت و قانون گریزی از نتایج عدم مطالعه اخلاق محور است.

          دیندار با اشاره به آداب مطالعه خاطر نشان کرد: طلبه انقلابی باید جایگاه مطالعه هدفمند و نظامند را در زندگی مشخص کند اگر مطالعه انسان از روی برنامه و هدف مشخصی نباشد، بازدهی لازم و مطلوب را در پی نداشته و مطالعه هدفمند و نظامند است که جامعه را به سوی مدینه فاضله سوق می دهد.

          مدیر حوزه علمیه خواهران ثامن الحجج«ع» پارس آباد با بیان راهکارهایی برای افزایش انگیزه مطالعه افزود: باید احساس نیاز به مطالعه در افراد زنده نگه داشته شود چرا که اگر این احساس در دل و ذهن فرد زنده نشود و ضرورت مطالعه درک نگردد آدمی به دنبال مطالعه جدی نخواهد رفت.

          وی ارتباط داشتن با اهل علم را موجب آگاهی یافتن فرد از ضعف خود دانسته و گفت: ارتباط با افراد اهل مطالعه، موجب ازدیاد شوق مطالعه می گردد.

در پایان این مراسم از 5 نفر از طلاب برگزیده مسابقه کتاب و کتابخوانی تجلیل شد.