کد مطلب: 33290 تعداد بازدید: ۵۴۱

مدیرحوزه علمیه حضرت ولیعصر«عج» برادران گرمی گفت:

مانع استجابت دعا گناه است

چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۷:۴۶
حجت الاسلام والمسلمین مجتبی مرادزاده ، با اشاره به ریشه کلمه انسان، او را موجودی فراموشکار قلمداد نموده و گفت: انسان در اثر غفلت و فراموشی از یاد خدا ،گرفتار گناه شده و گناه مانع استجابت دعا می شود.

          به گزارش سمیه یوسفی - معاون فرهنگی حوزه علمیه حضرت ولی عصر (عج) شهرستان گرمی، حجت الاسلام مجتبی مرادزاده –مدیر حوزه علمیه برادران این شهرستانکلمه انسان را از ریشه نسی دانسته و افزود: انسان موجودی فراموشکار است و در اثر فراموشی و غفلت از یاد خدا ، گرفتار گناه شده و گناه مانع از استجابت دعا می شود.

          وی در ادامه به مناجات حضرت علی (ع) در دعای کمیل اشاره کرده و اظهار داشت: گناه و غفلت از یاد خدا شدن مانع استجابت دعا، باعث فرود کیفر الهی ، باعث دگرگونی و کم شدن روزی و... می شود.

          حجت الاسلام مرادزاده، با اشاره به روایتی از حضرت امیرالمومنین (ع) گناه را نوعی مرض معرفی کرده و تاکید کرد: همانطور که برای هر مرضی یک درمانی است برای بیماری گناه هم اولویت اول پیشگیری و در مرحله مبتلا شدن درمان به وسیله استغفار است و با داروی استغفار می توان مرض گناه را درمان نمود.

          مدیر حوزه علمیه برادران ، علت افزایش افسردگی در جامعه امروزی را دوری از خدا دانست و گفت: یکی از علت های این بیماری دور شدن از یاد خدا و افزایش گناه است.

          وی خاطر نشان کرد: گناه انسان را از خدا می گیرد و تحویل شیطان می دهد و ثبت در دفتر شیطان یعنی نابودی روحی و روانی و ....