کد مطلب: 33258 تعداد بازدید: ۳۸۱

رئيس هيأت امناء مدرسه علميه خواهران ثامن الحجج«ع» پارس آباد:

بهترین مدرسه برای تعلیم و تربیت فرزند، دامان مادر است

چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۲:۵۵
حجت الاسلام والمسلمین سید سعید رشادی رئیس هیأت امناء حوزه علمیه ثامن الحجج(ع) شهرستان پارس آباد با اشاره به نقش تربیتی مادر در تربیت فرزند گفت: بهترین مدرسه برای تعلیم و تربیت فرزند دامان مادر است.

         به گزارش سارا جاهد معاون فرهنگی –تبلیغی حوزه علميه ثامن الحجج(ع) پارس آباد - «حجت الاسلام والمسلمین سید سعید رشادی» امام جمعه و رئیس هیات امناء این مدرسه علمیه، با هدف بیان نقش مادر در تربیت فرزند گفت: بهترین مدرسه برای تعلیم و تربیت کودک، دامان مادر است.

          وی خانواده را نهادی مقدس و هسته نخستین جامعه و از عوامل اصلی انتقال فرهنگ، اندیشه، اخلاق و عواطف دانسته و افزود: ثمره­ نهاد مقدس خانواده فرزند می باشد که بیشترین سهم تربیت و تاثیر پذیری فرزندان  بر عهده مادران است.

          حجت الاسلام والمسلمین رشادی فرزند را امانتی الهی در دست والدین خوانده، خاطر نشان کرد:  والدین بایستی اهتمام ویژه ای داشته باشند تا با تربیت صحیح این امانت به خوبی به صاحبش باز گردانده شود.

         امام جمعه شهرستان پارس آباد تعلیم و تربیت اسلامی را یکی از حیاتی ترین نیازهای بشری خوانده و گفت: بزرگترین وظیفه مادران تربیت فرزند صالح است که باید سالها قبل از تولد فرزند به این امر توجه شود

 

         وی تأثیرگذاری شبکه­های ماهواره ای بیگانه بر خانواده را تهدیدی جدی دانسته و خاطر نشان کرد: مادر خوب فرزند خوب تربیت می کند و اگر مادر توسط شبکه های بیگانه منحرف شود فرزند نیز منحرف می شود.