کد مطلب: 33247 تعداد بازدید: ۲۴۸

در مدرسه علميه خواهران ثامن الحجج«ع» پارس آباد برگزار شد :

نشست پژوهشي با موضوع - پژوهشي در هويت تاريخي حضرت رقيه«س»

چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۰:۵۹
نشست پژوهشی در مدرسه علميه خواهران ثامن الحجج(ع) پارس آباد تحت عنوان پژوهشي در هويّت تاريخي حضرت رقيه(س) با هدف بالا بردن سطح آگاهي طلاب برگزار شد.

          به گزارش رابط خبري مدرسه علميه خواهران ثامن الحجج(ع) پارس آباد –ليلا صالحي معاون پژوهش اين مدرسه علميه، در نشست پژوهشی با عنوان « پژوهشی در هویت تاریخی حضرت رقیه (س)» با اشاره به منابع تاریخی معتبر گفت:گر چه بسیاری از منابع تاریخی، نام و خاطره حضرت رقیه(س) را حفظ نکرده اند، اما دلایل گویایی بر اثبات وجود آن حضرت در دست است و در بعضی کتابهای تاریخی، نام حضرت رقیه (ع) آمده، ولی در بسیاری از آنها نامی از ایشان برده نشده است.

وي تشابه اسمی میان فرزندان امام حسین (ع) را احتمال پیش آمدن این مساله دانست.

         صالحي با تشريح شبهه عدم وجود هویت حضرت رقیه(س)، گفت: قدیمی ترین کتابی که از حضرت رقیه(س) به عنوان دختر امام حسین(ع) یاد کرده و شهادت او را در خرابه شام می داند کتاب کامل بهایی است.

          معاون پژوهش مدرسه علميه ثامن الحجج(ع) پارس آباد با هدف بیان علل به وجود آمدن این شبهه گفت: تشابه اسمی میان فرزندان امام حسین (ع) احتمال پیش آمدن این مساله است همچنان که بعضی از کتابها به این مساله اذعان دارند و بنابر نقل آنها، حضرت رقیه همام فاطمه صغری (ع) است.