کد مطلب: 33171 تعداد بازدید: ۳۲۵

مدیر مدرسه علمیه ثامن الحجج«ع» شهرستان پارس آباد:

همدلی، همکاری و همیاوری خالصانه رمز موفقیت حوزه علمیه خواهران است

سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۲:۱۸
زينب ديندار روحیه تعاون و همکاری را رمز موفقیت حوزه علمیه دانست و گفت: تنها عامل ترقی و پیشرفت حوزه علمیه همدلی، همکاری و همیاری خالصانه اساتید، کادر و طلاب حوزه علمیه است.

        به گزارش « عزیزه بهاری» معاون آموزش حوزه علميه ثامن الحجج(ع) شهرستان پارس آباد - «زینب دیندار» مدیر مدرسه علمیه خواهران اين شهرستان در جلسه توجیهی « پیرامون  المپیاد، آسیبها و راهکارها) در جمع اساتید و کادر آموزشی و پژوهشی با اشاره به عوامل موفقیت حوزه علمیه گفت: موفقیت حوزه های علمیه وابسته به اساتید و کادر علمی آموزشی و طلاب است و این میسر نمی شود مگر در سایه همدلی، همکاری و همیاوری خالصانه.

          وی با اشاره به اهمیت تقویت بنیه علمی طلاب افزود: مباحثه علاوه بر فهم بهتر و ماندگاری بیشتر مباحث علمی، موجب تقویت فن بیان طلاب نيز می شود لذا اساتید در این زمینه اهتمام ویژه ای داشته و در این راستا از هیچ کوششی دریغ نکنند.

          ديندار خاطر نشان كرد: اساتید حوزه باید با شیوه های نوین تدریس و شیوهای کلاسداری آشنا شده و کلاس درس را همیشه شاداب و سرزنده نگه دارند و طلاب را به سوی فهم عمیق و کَند وکاو علمی سوق دهند.

          مدير مدرسه علميه خواهران شهرستان پارس آباد با تأکید به انگیزه دهی طلاب در جهت شرکت در المپیادهای علمی گفت: اساتید حوزه باید انگیزه شرکت در المپیاد را در طلبه ها ایجاد کرده و با آموزش شیوهای صحیح مطالعه زمینه حضور هر چه بيشتر طلاب در المپیاد را فراهم نمايند و در این راستا با برپایی کلاسهای تقویتی برای طلاب مستعد قدم های جدی بردارند.

          در پايان وي پیگیر مصوباب جلسه قبلی شد که اکثر آنها اجرایی شده بود و مصوبات ذيل نیز به مصوبات قبلی اضافه گردید:

1.      تقسیم بندی دروس و رسیدگی کامل اساتید ( ویژه المپیاد).

2.      ایجاد انگیزه در طلاب.

3.       بازدید علمی طلاب.

4.      استفاده از احادیث جهت ایجاد انگیزه اخلاقی، فرهنگی طلاب.

5.      رسیدگی به حضور و غیاب و تأخیر طلاب.