کد مطلب: 32837 تعداد بازدید: ۳۴۰

معاون پژوهش مدرسه علميه ثامن الحجج«ع» پارس آباد:

سوریه خط مقدم مقابله با استکبار و صهیونیسم جهانی است

پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۸:۳۲
ليلا صالحي با تاکید بر ضرورت به روز کردن اطلاعات سیاسی و فرهنگی طلاب گفت: حمله تکفیری ها و تروریست ها به حرم های امن اهل بیت(ع) در سوریه و عراق، موجب ورود واژه مدافعان حرم در جامعه است و دفاع از حرم در واقع دفاع از هویت اسلام و سوریه خط مقدم مقابله با صهیونیسم جهانی است

          به گزارش رابط خبري مدرسه علميه ثامن الحجج(ع) پارس آباد - لیلا صالحی معاون پژوهش اين مدرسه، در نشست پژوهشي پیرامون حریم حرم( سیری در تحولات سوریه) با اشاره به اهداف این نشست خاطر نشان کرد: دفاع از حرم در سوریه و عراق دفاع از اسلام است. ما یک تکلیف الهی برای دفاع از حریم داریم و یک تکلیف ملی که می تواند دفاع لسانی و بصیرتی باشد و باید از این حرکت بزرگ در جامعه حمایت کنیم.

          وی با اشاره به نظریه تئوریسن های غربی گفت: نظریه پردازان غربی معتقدند حزب الله و سوریه دو بال ایران بوده و اگر این دو بال شکسته شود ایران قدرت خود را در منطقه از دست می دهد لذا بی شک این موارد منجر شده تا دفاع از ارزشها، حریم اهل بیت(ع) و دفاع از مردم مظلوم سوریه سر لوحه اهداف مدافعان حرم باشد.

           ليلا صالحي با تاکید بر اهمیت بصیرت افزایی در دفاع از حرم اهل بیت افزود: دفاع از حرم، مستلزم تبعیت از ولایت و داشتن بصیرت است بصیرتی که سنت الهی را تثبیت كرده و به دشمن اجازه حمله ندهد و باعث حذف دشمن گردد.

          معاون پژوهش مدرسه علميه خواهران ثامن الحجج(ع) ضمن تبیین بیانات مقام معظم رهبری در خصوص سیاست جمهوری اسلامی و سیاست استکبار جهانی نسبت به مسائل سوریه، نقشه­ جنگ نیابتی آمریکا را مطرح نموده و از طریق کلیپ و فیلم کوتاه به صورت کامل تشریح كرد.