کد مطلب: 32835 تعداد بازدید: ۴۱۶

نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه گرمی گفت:

روز سیزده آبان ، یادآور وقایع مهم در تاریخ معاصر ایران است

پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۶:۵۷
حجت الاسلام والمسلمین جعفر توحیدی - نماينده ولي فقيه در سپاه ناحيه گرمي روز سیزده آبان را به عنوان روز مبارزه با استکبار خوانده و یادآور شد : روز سیزده آبان ، یادآور وقایع مهم در تاریخ معاصر ایران است.

         به گزارش سمیه یوسفی - معاون فرهنگی حوزه علمیه حضرت ولی عصر (عج) شهرستان گرمی- حجت الاسلام والمسلمین جعفر توحیدی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه گرمی، با گرامی داشت روز سیزده آبان، این روز را به عنوان روز مبارزه با استکبار خوانده و بیان داشت : روز سیزده آبان یادآور وقایع مهم در تاریخ معاصر ایران است که در سه دوره مختلف رخ داده و به همین دلیل این روز در تاریخ کشور به عنوان روزی به یاد ماندی ثبت گردیده است.

          وی در ادامه ، روز سیزده آبان ماه 1343 را روز تبعید حضرت امام خمینی (ره) از تهران به ترکیه دانسته و افزود : کاپیتولاسیون، حقی است که به اتباع بیگانه داده می شود که آنها را از شمول قوانین کشور مصون و مستثنی می کند. کاپیتولاسیون ریشه در استعمار دارد و کشورهای استعمارگران این قانون را به کشورهای ضعیف تحت سلطه تحمیل می کردند.

          حجت الاسلام توحیدی روز سیزده آبان 1357را به عنوان روز دانش آموز معرفی کرده و تاکید کرد : انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) در این روزهای سرنوشت ساز با حضور همه مردم ایران از زن و مرد ، پیر و جوان ، سعی در ایفا کردن نقش تاریخی خود و عمل به تکلیف الهی داشتند. این جوانان با شور و حس خداجویی گروه گروه داخل دانشگاه ها شدند و با تکبیر الله اکبر انزجار خود را به استکبار جهانی اعلام داشتند .

          مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه گرمی 13 آبان ماه 1358 را روز تسخیر لانه جاسوسی دانسته و تاکید کرد: جوانان ایران اسلامی در این روز، به عمر شرارت های جاسوسان پایان دادند و با تسخیر مقر آنان، همه برنامه های جاسوسی آنان را افشاء کرده و عاملان را رسوا کردند.