کد مطلب: 32749 تعداد بازدید: ۲۳۵

مشاور حوزه علمیه ثامن الحجج«ع» شهرستان پارس آباد:

شادی و نشاطِ مطابق با ارزشهای اخلاقی، در اسلام پسندیده است

چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۹:۴۶
ليلا علياري - مشاور حوزه علمیه ثامن الحجج(ع) شهرستان پارس آباد با تأکید بر ضرورت و اهمیت شاد زیستن و با نشاط بودن در زندگی گفت : درحیات طیبه اسلام، شادی و نشاطِ مطابق با ارزشهای اخلاقی جایگاه ویژه ای دارد.

به گزارش «سارا جاهد» معاون فرهنگی –تبلیغی حوزه علميه ثامن الحجج(ع) شهرستان پارس آباد، ليلا علياري مشاور و استاد مدرسه علميه خواهران اسن شهرستان در  جلسه اخلاق مدرسه با تاکید بر تاثیر شادی و نشاط در زندگی افزود: درحیات طیبه اسلام، شادی و نشاطِ مطابق با ارزشهای اخلاقی ممدوح و پسندیده، و از کسلی و بیحالی منع شده است.

 وي افزود: قرآن کریم در تمام احکام و اوامرش قصد دارد کیفیت شادی و نشاط و لذت در زندگی سالم را به انسان آموزش دهد.

علياري ضمن شرح و تفسیر آیه 58 سوره یونس بیان کرد: دلیل همّ و غم و نگرانی و ناراحتی در زندگی عدم توجه و امید به خداوند و باور نداشتن به منشا خیرو نیکی بودن خداوند است.

 مشاوره حوزه علمیه خواهران شهرستان پارس آباد با بیان انواع ارتباطات انساني افزود: انسان در زندگی نباید از کسی توقع بیجا داشته باشد عدم توقع از دیگران سخت است اما به مرور زمان موجب آرامش و توانمند شدن انسان می شود به جای شناور بودن، شناگر ماهری از انسان می سازد.

 وي با اشاره به آیه 216 سوره بقره گفت: اجازه ندهید اتفاقات ناخوشایند روحیه تان را خراب کند در این شرایط نعمات خداوند و خوبی های دیگران را ببینید و با جا آوردن نماز خالصانه و مثبت اندیشی رنگ بوی نشاط آوری به زندگی خود دهید.