کد مطلب: 31417 تعداد بازدید: ۳۸۷

نماينده جمعيت تعاون اسلامي گفت:

بدون تقوا رسیدن به هیچ مقامی امکان ندارد

دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۲:۱۶
حجت الاسلام والمسلمين حسين يوسفي با اشاره به اینکه مهم ترین وسیله در سیر و سلوک معنوی و تقرّب به حضرت دوست تقواست گفت: بدون تقوا رسیدن به هیچ مقامی امکان ندارد وطلبه باید به دنبال کسب تقوا باشد.

 به گزارش کلثوم احمدی- معاون فرهنگی،تبلیغی حوزه علمیه الزهراء(س)خلخال، حجت الاسلام والمسلمین حسین یوسفی نماینده جمعیت تعاون اسلامي در مراسم سوگواری ایام محرم در اين مدرسه با اشاره به اینکه تقوا وسیله تقرب به خدا بوده و بدون تقوا رسیدن به هیچ مقامی امکان ندارد گفت: تا زمانی که نفس آلوده به چرک محرمات و گناهان است و تابع هوس ها و لذت های نفسانی است به حیات طیبه ای که هدف آفرینش شمرده می شود دست نمی یابد.

          حجت الاسلام یوسفی در ادامه با اشاره به  آثار تقوا بیان داشت: تقوا و پرهیز از محارم الهی از اهمیت والایی برخوردار است و دارای آثار و برکات فراوانی در زندگی دنیوی و مقامات اخروی شخص متقی می باشد.

          وي؛ از جمله آثار تقوا را بهره مندی از تعالیم الهی و برکات آسمان و زمین، قبولی اعمال نزد خداوند، نجات از سختی ها، بهره مندی از هدایت قرآن و... برشمرد.

          نماینده جمعیت تعاون اسلامي در ادامه به راههای کسب تقوا اشاره کرده و افزود: شناخت امام حسین(ع) نعمت، رتبه و مقامی هست که خداوند به هر کسی نمی دهد و برای این شناخت باید از تقوای لازم برخوردار باشد و این جز با عمل به واجبات و نهی از منکرات حاصل نمی شود.

          حجت الاسلام یوسفی در پایان طلاب را به خوب درس خواندن، کسب تقوا برای سربازی امام زمان (عج) ، بهره بردن از محضر اساتید اخلاق، داشتن اخلاص و نیت تقرب به خداوند در علم آموزی توصیه کرد.