کد مطلب: 31415 تعداد بازدید: ۳۰۰

معاون تهذیب حوزه علمیه برادران حضرت ولیعصر«عج»گرمی گفت:

ایمان، شرط نورانیت و روحانیت و طهارت دل است

دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۹:۰۳
حجت الاسلام والمسلمين مصطفي زارع ایمان را شرط نورانیت، روحانیت و طهارت دل معرفی کرده و گفت: همان طور که وضو روی وضو باعث نورانیت قلب انسان می شود، ایمان به خدا نیز قلب انسان را نوراني مي كند.

          به گزارش سمیه یوسفی - معاون فرهنگی حوزه علمیه حضرت ولی عصر (عج) شهرستان گرمی- حجت الاسلام والمسلمين مصطفی زارع–معاون تهذیب حوزه علمیه برادران شهرستان گرمی- در هشتمین روز ماه محرم الحرام، ایمان را شرط نورانیت، روحانیت و طهارت دل معرفی کرده و گفت: همان طور که وضو روی وضو باعث نورانیت قلب انسان می شود، ایمان به خدا نیز قلب انسان را نوراني مي كند.

          وي نقش جوان را در مقام شهادت، نقش مهمی دانسته و اظهار داشت: بیشتر شهدای واقعه عاشورا و شهدای هشت سال دفاع مقدس قشر جوان بودند لذا جوان بايد به دنبال طهارت روحی باشد كه طهارت روحی شرط مهمی است.

          حجت الاسلام والمسلمين زارع با اشاره به آیه قرآن که خداوند متعال هم از جوانان اصحاب کهف مثال می زند اظهار داشت: جوانان اصحاب کهف، طالب پاکی، زکاوت، ایمان و.... بودند و می خواستند تا خود را به طهارت روحی و جسمی برسانند و طهارت روحی، مهمترین شرط است.

زارعی در پایان با اشاره به سربازان امام خمینی (ره) و نقش این سربازان در پیروزی انقلاب اسلامی تاکید کرد: سربازان امام خمینی (ره) در هشت سال دفاع مقدس همان نوجوانان تربیت شده مکتب امام حسین(ع) بودند که با شور و عشق حسینی کربلایی دیگر خلق کردند و با خون های این جوانان و نوجوانان درخت دین اسلام دوباره جان گرفت.