کد مطلب: 31158 تعداد بازدید: ۲۷۴

مدرس مدرسه علمیه خواهران ولیعصر«عج» گرمی گفت:

امام باقر«ع» گنجینه علم و معرفت و شکافنده علوم است

چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۳:۰۰
مدرس حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) گرمی امام باقر(ع) را گنجینه علم و معرفت معرفی کرده و افزود : اهل بیت (ع) همیشه دلسوز مردم بودند و با آگاهی و معرفت دادن به مردم، تلاش می کردند مردم را به راه راست هدايت نمایند.

به گزارش رباب شهبازی –مدیر مدرسه علمیه خواهران ولیعصر(عج) شهرستان گرمی - سمیه یوسفی –مدرس مدرسه علمیه خواهران این شهرستان در مراسم سالروز شهادت امام باقر(ع)، آن حضرت را گنجینه و معدن علم و معرفت معرفی کرده و گفت: ایشان با علم و آگاهی دادن به مردم ، همیشه در تلاش بودند تا مردم را از گمراهی و ضلالت نجات دهند.

          وی در ادامه با اشاره به روایتی از امام باقر(ع) یکی از صفات مومن را ، "سخاوت" وی دانست و افزود: شیطان همیشه در پی فریب فرزندان حضرت آدم بوده تا مانع بخشش وجود ایشان به همنوعان خود شود لذا برای رسیدن به این هدف خود از هیچ تلاشی دریغ نکرده و این تلاش شیطان از زمان حضرت آدم تا به امروز ادامه دارد.

          سمیه یوسفی دومین صفت مومن از دیدگاه امام باقر(ع) را "دلسوزی" معرفی کرده و بیان داشت: مومن باید دلسوزی خود را به خلق خدا نشان دهد تا خداوند هم نسبت به او ترحم نماید.

          مدرس مدرسه علمیه خواهران گرمی سومین صفت مومن را "راستگویی" دانسته و ابراز داشت: مومن اگر می خواهد هم در نزد خداوند و هم در نزد مردم عزتمند و شرافتمند گردد باید زبان جز به راستی نگشاید و راستگویی را سلاح نجات خود قرار دهد.