کد مطلب: 30326 تعداد بازدید: ۶۰۶

حجت الاسلام والمسلمین امیر رشتبری:

حوزه های علمیه پایگاه های نشر معارف اسلامی هستند

یکشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۹:۱۹
امام جمعه شهرستان خلخال با اشاره به اهمیت طلبگی و یادگیری علوم دینی گفت: حوزه های علمیه پایگاه های نشر معارف اسلامی بوده و نقش مهمی در نشر مفاهیم ارزشمند اسلام دارند.

          به گزارش کلثوم احمدی –معاون فرهنگی، تبلیغی حوزه علمیه الزهراء(س) خلخال، حجت الاسلام والمسلمین امیر رشتبری امام جمعه اين شهرستان در مراسم افتتاحيه سالتحصيلي 96-95 با اشاره به اهمیت طلبگی و یادگیری علوم دینی گفت: حوزه های علمیه پایگاه های نشر معارف اسلامی ودینی بوده و نقش مهمی در نشر مفاهیم ارزشمند اسلام و قرآن و پاسخ به شبهات در جامعه دارند.

          وي با اشاره به اهميت حضور طلاب در جامعه  بيان داشت: طلبه بايد خود را متخلق به اخلاق نبوي و سيره ائمه(ع) نموده و از پرداختن به برخي كارها كه شايد گناه ومعصيت نبوده اما مخالف عرف و شان روحانيت است پرهيز نمايد.

          حجت الاسلام والمسلمين رشتبری اشاره به سختی‌هایی کسب علم در گذشته داشته و افزود: در گذشته امکانات تحصيل و علمای فاضل و اساتید مجرب به اندازه امروز وجود نداشت لذا امروزه به لطف خدا امكانات فراهم بوده و طلاب بايد با بهره گيري از اين امكانات اهتمام ويژه اي در تحصيل و كسب علم داشته باشند.

          امام جمعه شهرستان خلخال خاطر نشان كرد: طلاب باید به گونه ای باشند كه هم تحصیلشان و هم اعمال و رفتارشان مورد تأیید امام زمان(عج) باشد.

تجليل از طلاب ممتاز پايه هاي تحصيلي پايان بخش اين مراسم بود.