کد مطلب: 30173 تعداد بازدید: ۶۱۵

مدرّس مدرسه علميه خواهران وليعصر«عج» گرمي گفت:

علت عقب ماندگی مسلمین از غرب از حیث مادی ، عمل نکردن به الگوی سبک زندگی اسلامی است

یکشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۴:۲۱
مدرس حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) گرمي با تبریک سالروز ازدواج حضرت(ع) و حضرت زهرا(س)، زندگی آن دو بزرگوار را به عنوان الگو برای همه جوانان معرفی کرد و افزود: علل عقب ماندگی مسلمین از غرب از حیث مادی ، عمل نکردن صحیح به الگوی سبک زندگی اسلامی است.

    به گزارش رباب شهبازی - مدیر مدرسه علمیه خواهران ولیعصر(عج) شهرستان گرمی، در مراسمي كه به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علي(ع) و حضرت زهرا(س) در مسجد جامع شهرستان برگزار گرديد سمیه یوسفی - مدرس مدرسه علميه خواهران اين شهرستان یکی از علل عقب ماندگی مسلمین از غرب از حیث پیشرفت‌های مادی را، عمل نکردن صحیح و کامل به الگوی اسلامی سبک زندگی دانست.

          وی با تأكيد بر اينكه در زمان حاضرنيز می توان سبک زندگی دینی و اسلامی داشت، زندگانی حضرت زهرا(س) را مصداق بارز براي سبک زندگی دینی، الهی و توحیدی قلمداد نموده و گفت: بارعايت سبک زندگی اسلامی می توان بهترین الگوي سبک زندگی برای اروپا و امریکا و غرب باشیم.

          سميه يوسفي با اشاره به ضرورت مقید بودن به سبک زندگی اسلامی افزود: کسی که می خواهد از دنیای خود به خوبی استفاده کرده و آن را معبر خوبی برای آخرت خود قرار دهد، سبکی و مدلی بهتر از سبک زندگی دینی پیدا نمی کند چرا که خالق دین و دنیا یکی است آن کسی که دین را خلق کرده دنیا را هم خلق نموده است.

          مدرّس مدرسه علميه خواهران شهرستان گرمي علت پیدایش مشکل و تقلید کورکورانه جوانان از فرهنگ و سبک زندگي غربی را ترکیبی و مخلوطی بودن فرهنگ دانست و گفت: عبادتهاي ما اسلامي است لكن ازدواج، بازار و اقتصادمان اسلامي نيست و تنها راه برون رفت از اين مشكل درست تبیین نمودن معنای سبک زندگی اسلامی است.

          وي سبك زندگي اسلامي را قالب و محتوا، روح و جسم زندگی، ظاهر و باطن زندگي و... دانست.

          در پایان مراسم مولودی خوانی صورت گرفته و از نوعروس هایی که مراسم عقد خود را  ساده برگزار نموده بودند تجلیل به عمل آمد.