کد مطلب: 26961 تعداد بازدید: ۱۴۲۱

حجت الاسلام والمسلمین رسول خواسته:

رمز موفقیت پیامبر در تربیت افراد شایسته شرح صدر ايشان بود

پنجشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۹:۴۵
حجت الاسلام والمسلمین رسول خواسته با اشاره به صبر و عطوفت پيامبر(ص)، رمز موفقیت ايشان در تربیت افراد شایسته را داشتن شرح صدر قلمداد نمود.

به گزارش معصومه سوراني –مدير حوزه علميه خواهران فاطميّه(س) مشگين شهر حجت الاسلام والمسلمینرسول خواسته در مراسم گراميداشت روز معلّم رمز موفقیت پیامبر(ص) در تربیت افراد شایسته را شرح صدر ايشان دانسته و گفت: پیامبر(ص) در برخورد با مردم بسيار صبور و مهربان بودند.

          مدير حوزه علميه برادران مشگين شهر با اشاره به مقام و منزلت پيامبر(ص) افزود: پيامبر(ص) براي تک تک افراد در تربيت آنها زمان اختصاص داده و تربیت فرد به فرد را سر لوحه کار خود قرار دادند.

          وي خاطر نشان كرد: این معلّم الهي، اعراب جاهلی را طوری تربیت کرد که پدر و پسر در شهادت از همدیگر پيشي گرفته و آب وضوی پیامبر(ص) را تبرک می كردند و بر سر اینکه پیامبر(ص) به خانه کدامیک از صحابه برود رقابت داشتند.

          حجت الاسلام والمسلمینخواسته از دیگر روشهاي پیامبر در تربیت افراد را طبق تعبیر قرآن بشارت وانذار قلمداد نمود.

          مدير حوزه علميه برادران مشگين شهر در پایان به مقام والای علمای دینی اشاره کرده و گفت بنا بر فرمایش اهل بیت(ع) هرکس عالِمی را تکریم کند خداوند را تکریم کرده است.

          قرائت بیانیه مدیر مركز مديريت حوزه های علمیه خواهران کشور حجت الاسلام و المسلمین محمود رضا جمشیدی، پخش کلیپ، مولودی خوانی و اجرای مسابقه از دیگر برنامه های این مراسم بود.