کد مطلب: 26501 تعداد بازدید: ۱۲۹۳

حجت الاسلام والمسلمین امير رشتبری:

معلم زماني كه شأن خدا و پيامبر را در خود محقق سازد جايگاهش اهميت دارد

چهارشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۶:۴۵
امام جمعه شهرستان خلخال با اشاره به مقام و منزلت معلّم، شرافت و مرتبت معلم را زمانی حائز اهمیت دانست كه شان خدا و پیامبر را در خود نهادينه سازد.

   به گزارش حبيبه شاهنده مدير مدرسه علميه الزهراء(س) خلخال، حجت الاسلام والمسلمين امير رشتبري با اشاره به مقام و منزلت معلّم، شرافت و مرتبت معلم را زمانی حائز اهمیت دانست كه شان خدا و پیامبر را در خود محقق سازد.

          وي گفت: شهید مرتضی مطهری  یكی معلمان راستین است كه اولاً با نگاه تركیبی به همه معارف بشری نظر می كند و ثانیاً تمامی تلاشهای علمی و عملی را مقدمه ای برای عبادت می داند و در این راه به مرحله سوم دینداری راه می یابد.

          نماینده ولی فقیه در شهرستان خلخال خاطر نشان کرد؛ علت ماندگاری شخصیت شهید مطهری(ره) عبادت و سیاست و بصیرت ایشان بود که سراسر زندگی شان را فرا گرفته بود و عبادت و بصیرت ایشان ریشه در علم و معرفت داشت.

          حجت الاسلام والمسلمين رشتبرياظهار داشت؛ برای عبادت اول باید معبود را شناخت و لازمه آن، علم به وجود خداوند است و باید برای طی کردن راه بندگی خداشناسی را در زندگی مان قرار دهیم اگر علم وجود نداشته باشد انسان در گذرگاه های زندگی دچار لغزش های بیشماری می گردد.

در پايان مراسم ضمن قرائت پیام مدیر حوزه های علمیه کشور حجت الاسلام والمسلمین جمشیدی در مورد روز معلّم، از اساتيد و كادر مدرسه علمیه الزهراء(س) تجليل به عمل آمد.