کد مطلب: 25756 تعداد بازدید: ۱۰۹۶

مدير حوزه هاي علميه خواهران استان اردبيل گفت:

اساتيد به مباحث اخلاقي در كلاسها اهميت بيشتري قائل شوند

یکشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۷:۴۳
حجت الاسلام و المسلمین کاظمی با اشاره به فوايد برگزاري مستمر جلسات اخلاق گفت: اساتید بر خود لازم بدانند که قبل از شروع کلاس های درس 4 الی 5 دقیقه بحث اخلاقی داشته باشند.

به گزارش رباب شهبازي مدير مدرسه علميه وليعصر(عج) گرمي، حجت الاسلام والمسلمین علي اصغر كاظمي مدير حوزه هاي علميه خواهران استان با اشاره به فوايد برگزاري مستمر جلسات اخلاق گفت: اساتید بر خود لازم بدانند که قبل از شروع کلاس های درس 4 الی 5 دقیقه بحث اخلاقی یا نکته ای در مورد حضرت امام زمان (عج) داشته باشند. كه فوق العاده تأثير گذار است.

          وي اساتید را الگوی طلاب معرفی کرده و خاطر نشان كرد: با توجه به اینکه اساتید هر روز با طلاب در ارتباط هستند بین طلاب و استاد حالت رفاقت ایجاد می شود و از آنجایی که رفاقت شروعی برای شباهت است ؛ طلاب سعی می کنند در همه زمینه ها خود را شبیه همان استاد کنند  لذا اساتید باید بدانند که از طرف تمام طلاب، زیر ذره بین هستند و طلاب از عملکردشان برداشت منفی و یا مثبت دارند.

          حجت الاسلام والمسلمین كاظمي با اشاره به دغدغه های فرهنگی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) تصریح کرد: بر ما لازم است که فرمایشات معظم له را برای خودمان و طلاب تبیین کنیم . چرا که فرمایشات حضرت، نقشه راه ماست و ما طلاب نباید در این زمینه مغفول بمانیم.

          مدير حوزه هاي علميه خواهران استان با اشاره به ترفند و شعارهای دشمن برای تاثیر گذاری بر فرهنگ اسلامی گفت: ما بايد آنقدر بصيرت و آگاهي داشته باشيم كه بتوانيم در برابر توطئه غربي ها ايستادگي نماييم.

           وي تبعيت از منویات مقام معظم رهبری در همه زمینه ها و مسئولیت های فردی، اجتماعی وظيفه همگاني دانسته و افزود: ما بايد در قبال مسؤوليتي كه پذيرفته ايم عمل هم داشته باشیم نه اینکه فقط شعار بدهیم و رد شویم برای اینکه تنها با شعار دادن در هیچ کاری پیشرفت حاصل نمی شود امسال هم که سال اقدام و عمل است باید حرف زدن بدون عمل کنار گذاشته شود.