کد مطلب: 25755 تعداد بازدید: ۱۰۳۲

در مدرسه علميه خواهران وليعصر«عج» گرمي برگزار شد

جلسه اخلاق مدير حوزه هاي علميه خواهران استان اردبيل

یکشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۳:۰۵
مدير مدرسه علميه خواهران وليعصر(عج) شهرستان گرمي از برگزاري جلسه اخلاق در اين مدرسه خبر داد.

          به گزارش رباب شهبازي مدير مدرسه وليعصر(عج) شهرستان گرمي، حجت الاسلام والمسلمين علي اصغر کاظمی ماه رجب را مختص امام علی (ع) دانسته و گفت: یکی از ویژگی های بارز ائمه معصومین(ع) ، صفت صداقت است و این ویژگی در مورد حضرت زهرا(س) نیز استفاده شده است.

          مدير حوزه هاي علميه خواهران استان اردبيل صداقت را سر منشأ تمام خوبی ها و مایه صلاح تمام کارها قلمداد نموده و دروغگویی را نقطه مقابل صداقت دانست که مایه نابود شدن تمام چیزهاست.

          وي در ادامه با بیان اینکه اگر تمام کارهای انسان بر اساس صداقت پایه گذاری شود درهای نیک به سوی او گشوده شده و در نهايت اگر با خود و دیگران صادق باشد جامعه به سوی نیک بختی خواهد رفت.

          حجت الاسلام والمسلمين کاظمی در ادامه گستره و ابعاد  صداقت و راستگویی را تبيين نموده و گفت: اولین بُعد صداقت در گفتار می باشد. سلامت دین و دنیای انسان در صداقت و راستگویی است و کرامت انسان مساوی با صداقت اوست.

          مدير حوزه هاي علميه خواهران استان اردبيل بُعد دیگر صداقت را صداقت در کردار دانسته و اظهار داشت: گاهی اوقات انسان حرفی را به زبان جاری می کند که راست و مطابق با واقع است ولی در عمل مخالف آن را بکار می برد.

          وي آخرین بُعد صداقت را، صداقت در پندار تلقي نموده و گفت: اندیشه و انگیزه برای اعمال انسان، مثل جان و روح برای تن است اگر کارهاي انسان براي خدا نباشد آن عمل ریا محسوب مي شود.

          در پايان مدير حوزه هاي علميه خواهران استان به پرسش و سوالات طلاب در زمینه اعتقادی و اخلاقی پاسخگو بود.