کد مطلب: 23611 تعداد بازدید: ۱۰۹۶

امام جمعه خلخال گفت:

علت ریاکاری انسان، عدم معرفت به یگانگی خداوند است

شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۰۶:۰۶
حجت الاسلام والمسلمین امیر رشتبری علت ریاکاری آدمی را در عدم معرفت به توحید و یگانگی خداوند دانسته و افزود: انس با خدا رذایل اخلاقی را دفع می کند.

    به گزارش کلثوم احمدی معاون فرهنگی حوزه علمیه الزهراء(س) خلخال، حجت الاسلام والمسلمین امیر رشتبری امام جمعه شهرستان خلخال عصر دیروز در جلسه اخلاق مدرسه ضمن تبريك ایّام الله دهه فجر عدم خلوص نیت در اعمال فرد را یکی از مهمترین مشکلات انسان دانسته و گفت: اگر انسان به موقع نيت خود را خالص نكند همه اعمالي كه در زندگي انجام داده تباه خواهد شد.

   وی در ادامه با تبیین حدیثی از حضرت علي (ع) در مورد ریا، افزود: خطر ريا اين است كه همه اعمال انسان را باطل مي كند و شرط قبولي اعمال خالص بودن نيت و اينكه كار براي خدا باشد.

   حجت الاسلام والمسلمین رشتبری ریشه بسياري از رذايل اخلاقي از جمله ريا را در عدم معرفت به توحيد و يگانگي خداوند متعال دانسته و افزود؛ زمانی که انسان با خداوند متعال انس می گیرد  رذايل اخلاقی از اعمال انسان دفع مي شوند.

   امام جمعه شهرستان خلخال در پايان طلاب را به فرمایش حضرت آيت الله بهجت(ره) در خصوص درمان رياكاري كه فرموند: براي دوري از رياكاري و داشتن خلوص نيت در كارها ذكر « لا حول ولا قوه الا بالله العلي العظيم» را بگویید توصيه كرد.