کد مطلب: 23552 تعداد بازدید: ۳۵۸

در مدرسه علمیه خواهران گرمی برگزار شد

همایش انقلاب اسلامی و مردم سالاری دینی

چهارشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۲۴:۵۳
رباب شهبازی سرپرست مدرسه علمیه شهرستان گرمی از برگزاری همایش انقلاب اسلامی و مردم سالاری دینی به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر خبر داد.

 به گزارش سرپرست حوزه علمیه خواهران ولیعصر(عج) گرمی عصر دیروز همایشی با موضوع انقلاب اسلامی و مردم سالاری دینی با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین مصطفی زارع مدرّس حوزه علمیه برادران شهرستان گرمی برگزار شد.

   حجت الاسلام والمسلمین مصطفی زارع حکومت اسلامی را متشکل از 3رکن دین، صاحب دین و مردم دانسته و افزود: خداوند متعال برای دین خود، صاحب و جانشین قرار داده که همان انبیاء و پیامبران و ائمه اطهار بوده و در زمان غیبت امام عصر(عج) ولی فقیه برای دین حکومت می کند.

   مدرس حوزه با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای (مدّ ظله العالی) گفت: در نظام اسلامی، رأی و خواسته و عواطف مردم تأثیر اصلی را دارد و نظام اسلامی بدون رأی و خواست مردم محقق نمی شود.

   وی مردم سالاری دینی روشمند را اصول مردم سالاری و قانون محوری دانسته و خاطر نشان کرد: مهم ترین رکن مردم سالاری دینی، اخلاق است. لذا در دین اسلام کسب قدرت هیچ جایگاهی نداشته و مسئول به عنوان خادم می باشد.

    حجت الاسلام والمسلمین زارع شرط اول مردم سالاری دینی را رضایت مردم قلمداد نموده و احساس وظیفه در جلب رضایت مردم را شرط دوم آن دانست.

   وی خاطر نشان کرد: ارزش مداری، یک اصل مهم از اصول مردم سالاری دینی است. مردم باید به ارزش ها رأی دهند.

   مدرس حوزه علمیه برادران گرمی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب گفت: هیچ کس نمی تواند به ایمان، باورها و عواطف مردم لطمه بزند. آنچه برای مردم ارزش است باید به آن احترام گذاشت. خواست مردم تحقق نظام اسلامی بوده و خواستار ولایت فقیه می باشند که در رأس حکومت اسلامی است.

اجرای سرود گروهی، دکلمه خوانی، قرائت شعر ترکی سروده طلاب، بازگشایی نمایشگاه عفاف و حجاب و گلخانه به مناسبت دهه فجر در سالن ورزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان گرمی و شرکت در مراسم شعر فجر و اجرای شعر خوانی توسط طلاب از دیگر برنامه های اجرا شده در این روز بود.