کد مطلب: 20860 تعداد بازدید: ۴۴۷

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل:

خواهران متولی حرکت‌های خاص فرهنگی عرصه‌های مختلف هستند

پنجشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۴۴:۵۱
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با اشاره به نقش بی بدیل زنان در عرصه‌های مختلف، گفت: اگر بخواهیم حرکت های خاص فرهنگی در بعضی از عرصه‌ها را آغاز کنیم متولی این امر مهم قطعاً خواهران هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن عاملی با ابراز خرسندی از تأسیس مدرسه علمیه خواهران در خلخال و ارتقاء چهره علمی این شهر، افزود:  ما اگر بخواهیم آداب و رسوم غلط را از جامعه جمع کنیم و یا حرکت‌های خاص فرهنگی در بعضی از عرصه‌ها داشته باشیم، قطعاً بهترین اشخاص برای این امر خواهران هستند.

مؤسس حوزه علمیه الزهرا(س) خلخال گفت: خواهران باید در مقابل هجمه‌ای که به کرامت آنها شده ایستادگی کنند، اگر بخواهیم دفاع عقلانی از حجاب و عفت داشته باشیم مسئولیت این امر با خواهران طلبه است.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اهمیت و منزلت حوزه علمیه خواهران افزود: خواهران طلبه می‌توانند در هر خانه به عنوان یک سفیر از جانب دین عمل کنند و می‌توانند یک جریان فرهنگی را به وجود آورند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عاملی با اشاره به مقام و منزلت طلبگی، گفت: طلاب باید به قداست کار خود اعتقاد داشته باشند، هیچ کاری به قداست طلبگی نمی‌رسد.

وی با تأکید به قدسیت کار طلبگی، افزود: مشکل ما با دنیا بر سر همین امر است که آنها می‌گویند امر قدسی نداریم، اعتقاد ما بر این است که اگر امر قدسی را از زندگی بشر برداریم صیانت بزرگی را از آنها سلب کرده‌ایم.

حجت الاسلام والمسلمین عاملی با اشاره به اینکه چیزی که بر انسان صیانت آورد، قدسیت دارد، ادامه داد: سیاست و دیانت باید در کنار هم باشند، سیاست یا قدرتی که همراه با معنویت نباشد افرادی تربیت خواهند شد که دنیا را به خاک و خون کشیده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: ما اگر بخواهیم جریان فرهنگی بزرگی در دنیا به وجود بیاوریم به افراد بزرگی نیاز داریم و آن هم با علوم اهل بیت عصمت و طهارت(ع) میسّر می‌شود.