کد مطلب: 20859 تعداد بازدید: ۵۰۶

حجت الاسلام والمسلمین سعید باقری:

دوری از اهل بیت«ع» انسان را هلاک می کند

پنجشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۰۳:۳۱
حجت الاسلام والمسلمین سعید باقری حب و دوستی با اهل بیت(ع) را مایه مباهات برای انسان دانسته و افزود: روی گرداندن از اهل بیت منجر به سقوط انسان می گردد.

حجت الاسلام والمسلمین سعید باقری مدرس حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) برادران  در مراسم چهارم ماه محرم با اشاره به بحث هدایت عامه اهل بیت (ع) گفت: تمامی موجودات در عالم اعم از جمادات ، نباتات ، حیوانات و... همگی به برکت وجود اهل بیت (ع) به وجود آمده و هر چیزی که از ارزش افتاده ، به خاطر روی گرداندن از اهل بیت (ع) می باشد.

وی با اشاره به آیه قرآنی، با بیان اینکه انسان هراندازه به اهل بیت(ع) ابراز محبت کند درجات او بالاترمی رود، اظهار داشت: کسی که از دشمنان اهل بیت(ع) برائت جوید و در ولایت اهل بیت (ع) کامل شده باشد دین و ایمانش کامل تر است.

حجت الاسلام والمسلمین باقری تأکید کرد: حتی الفاظ و آیاتی که در قرآن در مورد نعمت وجود دارد مراد از نعمت ، ولایت اهل بیت (ع) است مگر اینکه دلیلی باشد که به صورت خاص، یک نعمت خاص را در نظر بگیرد.

 مدرس حوزه مراد از نعمت را ولایت دانسته و افزود: دین بدون ولایت معنا ندارد و نماز، روزه ، حج ، زکات و... با ولایت ارزش می یابند.

وی با اشاره به روایتی خاطر نشان کرد: اسلام یک خیمه است که دارای 5 ستون نماز، زکات، حج، صوم و ولایت می باشد و ولایت از همه افضل تر است اگر امام نباشد نماز ،روزه ، حج و... معنا ندارد.

مداحی، سینه زنی و قرائت زیارت عاشورا از دیگر برنامه های اجرا شده در این مراسم عزاداری بود.